Календар подій

10
Серпня
Назад Вперед
Пн Вт С Чт Пт Сб Н
3 4 5 6 7 8 9
31 1 2 3 4 5 6
Переглянути за період:
з
по

Підписка на новини

E-mail
Інформація щодо рішення про визнання знака «Корвалол Corvalolum» добре відомим
Інформація щодо рішення про визнання знака «Корвалол Corvalolum» добре відомим
17.07.2018 | 13:35 | Департамент інтелектуальної власності

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України як державний орган, відповідальний формування та реалізацію державної політики у сфері інтелектуальної власності, має повноваження у питанні визнання торговельних марок (знаків для товарів і послуг) добре відомими в Україні. Такими функціями за Законом України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» наділена Апеляційна палата як колегіальний орган при Мінекономрозвитку, рішення якої вводяться в дію наказом Мінекономрозвитку.

Наразі триває процес, коли рішення Апеляційної палати від 20.06.2017 про визнання знака «Корвалол Corvalolum» добре відомим скасовано Київським апеляційним господарським судом. Цією судовою інстанцією також відмінено рішення суду 1-ої інстанції (Господарського суду м. Києва), яким вказане рішення Апеляційної палати було визнано законним та залишено в силі.

З метою урахування судової практики при роботі Апеляційної палати, а також при проведенні експертизи заявок на знаки для товарів і послуг, була ретельно та комплексно досліджена означена ситуація, у тому числі й обидва судових рішення, у зв’язку з чим Мінекономрозвитку вважає доцільне зазначити наступне по суті питання щодо визнання знака добре відомим.

Так, відповідно до положень статті 25 згаданого вище Закону при визначенні того, чи є знак добре відомим в Україні, можуть розглядатися, зокрема, такі фактори, якщо вони є доречними:

- ступінь відомості чи визнання знака у відповідному секторі суспільства;

- тривалість, обсяг та географічний район будь-якого використання знака;

- тривалість, обсяг та географічний район будь-якого просування знака, включаючи рекламування чи оприлюднення та представлення на ярмарках чи виставках товарів та/або послуг, щодо яких знак застосовується;

- тривалість та географічний район будь-яких реєстрацій та/або заявок на реєстрацію знака за умови, що знак використовується чи є визнаним;

- свідчення успішного відстоювання прав на знак, зокрема територія, на якій знак визнано добре відомим компетентними органами;

- цінність, що асоціюється зі знаком.

Таким чином, Закон наділив Апеляційну палату Мінекономрозвитку повноваженнями розглядати окремі фактори та визначати доречність їх застосування щодо конкретного знака, який визнається добре відомим.

При визнанні знака «Корвалол Corvalolum» добре відомим члени колегії Апеляційної палати визнали доречними і розглянули п’ять із шести факторів, визначених Законом. Наданої ж заявником інформації (про обсяги використання знака, просування продукції, обізнаність споживачів, успішне відстоювання заявником прав на знак в інших країнах), на думку членів колегії Апеляційної палати, було цілком достатньо для такого визнання, з урахуванням також того факту, що знак «Корвалол Corvalolum» був варіантом виконання (використання) вже визнаного добре відомим знака «Корвалол» на ту ж саму особу (ПАТ «ФАРМАК»).

При розгляді справи також було взято до уваги той факт, що латинська граматична форма традиційно була офіційною формою найменування у міжнародних та національних фармакопеях, тому обидва знаки є вочевидь семантично подібними. Члени колегії Апеляційної палати, ґрунтуючись на спеціальних знаннях у сфері інтелектуальної власності, виходили з того, що застосування знака «Корвалол» у наданій ПАТ «ФАРМАК» документації є використанням знака «Корвалол Corvalolum» у формі, що відрізняється від цього знака лише окремими елементами, що не змінює відмітності знака в цілому. Відтак, надані документи було враховано як такі, що підтверджують добру відомість знака «Корвалол Corvalolum».

Слід зазначити також про те, що при розгляді питання – чи є підстави вважати, що певний знак є добре відомим в Україні, члени Апеляційної палати спираються не тільки на свої власні спеціальні знання та фаховий рівень в сфері охорони прав на торговельні марки, а й на міжнародний досвід діяльності апеляційних органів патентних відомств та судів інших країн.

Таким чином, Мінекономрозвитку зазначає, що рішення було прийнято Апеляційною палатою з урахуванням норм національного та міжнародного законодавства (статті 25 Закону та відповідних підзаконних актів, статті 6bis Паризької конвенції про охорону промислової власності, Спільної рекомендації Всесвітньої організації інтелектуальної власності відносно положень про охорону добре відомих знаків).

Читати також:
Опитування

Оцініть діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

Результати опитування

До списку голосувань

http://freegeoip.net/json