Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Преференційні торговельні угоди / Регіональні торговельні угоди / Чинні регіональні торговельні угоди / Угода про вільну торгівлю між Україною та Республікою Північна Македонія
Меню

Угода про вільну торгівлю між Україною та Республікою Північна Македонія

6 жовтня 2022 року у м. Прага (Чеська Республіка) підписані Рішення Спільного Комітету щодо заміни Протоколу В та Протоколу С до Угоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія.   

Внесення змін до Угоди сприятимуть подальшому розвитку двосторонньої співпраці у торговельно-економічній сфері, дозволять збільшити взаємний товарообіг та полегшити роботу для експортерів двох країн, зацікавлених у розвитку взаємної торгівлі, а також стануть одним з чинників подальшого відновлення ділової активності в Україні в умовах триваючої збройної агресії російської федерації та створять додаткові можливості для збільшення вітчизняними виробниками експортних поставок товарів на зовнішні ринки.

Крім того, після набрання чинності змін до Угоди, у взаємній торгівлі між Україною та Республікою Північна Македонія застосовуватимуться положення конвенції Пан-Євро-Мед (Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження), що дозволить ширше інтегрувати ринки наших двох країн з ринками ЄС, Туреччини, Молдови, Грузії, Норвегії, Швейцарії та Ізраїлю.

06 червня 2023 року набрав чинності Закон України “Про ратифікацію Рішення № 1/2022 Спільного Комітету, утвореного згідно з Угодою про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія, щодо заміни Протоколу B до Угоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія та Рішення № 2/2022 Спільного Комітету, утвореного згідно з Угодою про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія, щодо заміни Протоколу С до Угоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія про визначення поняття "походження товарів" та методів адміністративного співробітництва” (від 02 травня 2023 року № 3073-IX).

У зв’язку з цим, Мінекономіки у підрубриці «Регіональні торговельні угоди» рубрики «Чинні регіональні торговельні угоди» оприлюднює тексти змін до Угоди для ознайомлення громадськості та бізнес-середовища з її положеннями.

 

22.03.2023 | 08:27

Рішення Спільного Комітету щодо заміни Протоколу В та Протоколу С до Угоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія

 

12.05.2021 | 11:50

Угода про вільну торгівлю між Україною та Республікою Північна Македонія (далі – Угода), ратифікована Законом України від 05.07.2001 № 2599-III, набрала чинності 10 вересня 2001 року.

З початку дії Угоди проведено засідання двох Спільних Комітетів з імплементації Угоди, а саме: перший – 20-21.09.2007 року (м. Київ), другий – 28-31.05.2009 року (м. Охрид).

Указом Президента України від 10.08.2020 № 314/2020 "Про внесення змін до Указу Президента України від 4 травня 2018 року №118" оновлено склад делегації України для участі у переговорах між Україною та Республікою Північна Македонія щодо перегляду положень Угоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія.

Перегляд Угоди сприятиме розвитку економічного співробітництва та збільшить обсяг взаємного торгового обороту.

Текст Угоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія українською мовою.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json