Меню

Як вплинути на рішення країн-членів СОТ у сфері СФЗ/ТБТ

Існує декілька способів дізнатися, які зміни у торговельних режимах країн-членів СОТ очікуються найближчим часом, щоб заздалегідь підготуватись до здійснення зовнішньоторговельних операцій, уточнити певні деталі регламентації та відстояти свої економічні інтереси, у випадку, якщо нове регулювання, на думку експортера, суперечить чинним міжнародним нормам, зокрема, Угодам СОТ.

 

Все, що необхідно зробити – це скористатись однією із доступних систем пошуку документів, обрати необхідний документ, вивчити умови, що впливатимуть на режим торгівлі з тим чи іншим закордонним партнером, а у разі виникнення питань чи коментарів – адресувати їх Мінекономіки, що, в свою чергу, звернеться з коментарями та проханням надати роз’яснення до відповідної країни-члена СОТ.

Розглянемо більш детально деякі з доступних систем пошуку:

Сайт СОТ

На сайті Світової організації торгівлі існує багато способів та інструментів пошуку документів СОТ, які містять  інформацію про зміни в торговельних режимах членів СОТ. Зокрема, можна шукати документи за допомогою кореневого тематичного каталогу СОТ в кожному розділі, як правило, є посилання на пошук документів; загальної системи пошуку документівсистеми пошуку документів в рамках Угод про застосування санітарних та фітосанітарних заходів, та про технічні бар’єри в торгівлі тощо.

Євролєкс

Онлайн платформа доступу до нормативно-правової бази Європейського Союзу надає можливість ознайомитись з останніми змінами в Регламентах, Директивах тощо. Ресурс доступу.

Мінекономіки

На сайті Мінекономіки у розділі «Діяльність», підрозділі «Міжнародна торгівля», рубриці «Співробітництво з Світовою організацією торгівлі» є підрубрика «Забезпечення механізму прозорості в рамках СОТ». В ній можна знайти стислі аналітичні матеріали з приводу останніх змін у сфері регламентації норм СОТ з технічних бар’єрів в торгівлі (ТБТ) та санітарних і фітосанітарних заходів (СФЗ) членів СОТ, які оновлюються відділом нотифікацій і обробки запитів постійно.

ePing

У 2016 році Департаментом ООН з економічних і соціальних питань (DESA), Світовою організацією торгівлі (СОТ) і Міжнародним торговим центром (ITC) з метою сприяння розвитку торгівлі було запущено нову систему онлайн оповіщення "ePing" (веб-сайт: www.epingalert.org).

Систему онлайн оповіщення e-Ping розроблено спеціально для  сприяння торгівлі та розвитку експорту. Ця система дозволяє відслідковувати останню інформацію про зміни нормативних вимог міжнародної торгівлі членів СОТ у сферах СФЗ та ТБТ та доступна для кожного – урядових і неурядових організацій, представників бізнесу.

Система передбачає реєстрацію користувачів (опція «register» у верхньому правому куті веб-сайту www.epingalert.org). Така реєстрація дозволяє отримувати доступ до нотифікацій членів СОТ з питань технічних бар’єрів в торгівлі та санітарних і фіто-санітарних заходів. Користувачів системи ePing оперативно отримують інформацію про зміни, що впливають на ринки і продукти, які  становлять для них інтерес. Під час реєстрації є можливість вказати продукцію та країни, що становлять торговельний інтерес. Відповідно до заданих параметрів пошуку (періодичність отримання інформації, країна, продукція) на вказану електронну адресу будуть надходити відповідні повідомлення про зміни в торговельних режимах країн-імпортерів.

Крім можливості підписатися на розсилку новин у згаданих сферах, іншими перевагами системи є наступні:

  • пошук відповідних нотифікацій
  • додання вибраних нотифікацій у закладки
  • додання спеціальних фільтрів до розсилки
  • розповсюдження нотифікацій серед користувачів системи
  • ознайомлення/розповсюдження файлів, пов’язаних з нотифікаціями
  • участь у дискусійному форумі учасників та обміні файлами
  • доступ до  контактних  даних  пунктів запиту інших країн тощо.

Інструкцію англійською мовою щодо користування системою ePing можна знайти за посиланням: ресурс доступу.

Ознайомитись із системою ePing можна завдяки відео-презентації, а також інформації  (2-page flyer), що доступна різними мовами  – ресурс доступу).

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json