Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Корпоративне управління та реформування державної власності / Управління державною власністю / Реформування суб’єктів господарювання державного сектору економіки
Меню

Реформування суб’єктів господарювання державного сектору економіки

Кабінет Міністрів України відповідно до Закону України "Про управління об’єктами державної власності" приймає рішення щодо реорганізації казенних підприємств та погоджує рішення уповноважених органів управління щодо реорганізації стратегічних підприємств державного сектору.

Рішення стосовно реорганізації інших об’єктів державної власності згідно із зазначеним Законом приймають уповноважені органи управління.

Порядок перетворення державного унітарного комерційного підприємства в акціонерне товариство затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.08.2012 № 802.

Засновник подає Мінекономрозвитку пропозиції щодо перетворення державних унітарних комерційних підприємств разом з документами та матеріалами, визначеними Порядком, на основі яких Мінекономрозвитку формує перелік підприємств, що підлягають перетворенню, та затверджує графік його проведення (з обґрунтуванням доцільності).

Процедуру підготовки та прийняття рішень органами управління про утворення державних холдингових компаній визначено Порядком утворення державної холдингової компаній, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України 22.09.2012 № 773.

Відповідно до Порядку Кабінет Міністрів України приймає рішення про погодження утворення компанії.

Порядком визначаються випадки утворення компанії та встановлюються вимоги до проекту рішення Уряду щодо погодження рішення про створення державної холдингової компанії, а також визначається перелік документів, що додається до проекту.


Кабінетом Міністрів України на засіданні 12 грудня 2018 року схвалено План дій з корпоративного управління АТ «Укрзалізниця», який був підготовлений Міжвідомчою робочою групою з проведення реформи корпоративного управління публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» з метою визначення шляхів, механізмів та способів реформування корпоративного управління Товариства.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json