Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо результатів засідання Комітету СОТ з питань технічних бар’єрів в торгівлі (13-15 березня 2024 року)

13 – 15 березня 2024 року в м. Женеві (Швейцарська Конфедерація) відбулось чергове офіційне засідання Комітету СОТ з питань технічних бар’єрів в торгівлі (далі – Комітет).

Основна частина засідання Комітету була присвячена розгляду торговельних занепокоєнь, внесених членами СОТ. На засіданні загалом було розглянуто 70 торговельних занепокоєнь, 15 з яких було внесено на обговорення вперше. Нові занепокоєння, зокрема, стосувались регламентації фторованих парникових газів, електричних транспортних засобів, безпечності іграшок, вимог до енергоефективності та випробування кондиціонерів великої потужності, фанерних та дерев’яних дверних жалюзі, стандартизації пластикових виробів, методів тестування йогурту, процедур імпорту сухого молока, контролю якості посуду та меблів, правил і настанов з категоризації промислових хімічних речовин, а також схем сертифікації кібербезпеки та товарів для телекомунікацій і мовлення тощо.

У рамках засідання Комітету:

  • ухвалено методичні рекомендації/керівництво щодо процедур оцінки відповідності (документ G/TBT/54) задля підтримки регуляторних органів у розробці та прийнятті належних процедур оцінки відповідності.

Довідково: Документ слугуватиме інструментом сприяння торгівлі, підвищуючи довіру між різними регуляторними системами та полегшуючи прийняття членами СОТ результатів оцінки відповідності;

  • ухвалено методичні рекомендації/керівництво та онлайн-формат подання нотифікацій згідно зі статтею 15.2 Угоди про технічні бар’єри в торгівлі (документ G/TBT/55) для інформування про основні правові та інституційні механізми, запроваджені членами СОТ для імплементації Угоди про технічні бар’єри в торгівлі.

Довідково: Зазначені методичні рекомендації сприятимуть доступу до інформації про державні установи, що здійснюють розробку стандартів і технічних регламентів, а також про джерела опублікування, у т.ч. офіційні веб-сайти, для оприлюднення відповідної інформації;

  • здійснено обговорення понад 20 пропозицій, наданих членами СОТ до десятого трирічного перегляду дії та виконання Угоди про технічні бар’єри в торгівлі, які стосуються питань прозорості, стандартів, технічної допомоги, специфічних торговельних занепокоєнь, тематичних сесій, а також охоплюють питання щодо угод про взаємне визнання, новітніх технологій, регламентації медичних виробів, пакування напоїв, простежуваності в сільському господарстві;
  •  здійснено огляд окремих основних положень звіту про проведення 29-го перегляду дії та виконання Угоди про технічні бар’єри в торгівлі за 2023 рік, зокрема тих, що стосуються нотифікування, вирішення специфічних торговельних занепокоєнь, надання технічної допомоги тощо;
  • представлено нові удосконалення онлайн ePing SPS&TBT платформи, заходи технічної допомоги, заплановані для реалізації протягом 2024 року.

На засіданні також було наголошено на прийнятих за результатами проведення 13-ої Конференції міністрів підсумкових документах, а саме Декларації щодо посилення регуляторної співпраці для зменшення технічних бар'єрів у торгівлі (документ WT/L/1190; WT/MIN(24)/35) та Декларації щодо перегляду положень про спеціальний та диференційований режим для країн, що розвиваються, і найменш розвинених країн у рамках комітетів СОТ з технічних бар'єрів в торгівлі та санітарних та фітосанітарних заходів з метою зробити їх більш точними, ефективними та оперативними (документ WT/L/1191; WT/MIN(24)/36).

Довідково: Декларація щодо посилення регуляторної співпраці для зменшення технічних бар'єрів у торгівлі підкреслює:

  • ключову роль Комітету з питань ТБТ у сприянні регуляторному співробітництву, спрямованому на зменшення технічних бар'єрів у торгівлі;
  • важливість діалогу та співробітництва з питань стандартів і технічних регламентів для вирішення майбутніх викликів у таких сферах, як  зміна клімату, здоров'я людини та цифрова економіка;
  • актуальність використання цифрових інструментів, розроблених для підтримки роботи Комітету з питань ТБТ (ePing, eAgenda) для сприяння зближенню позицій країн у питаннях регуляторної політики та уникнення спорів.

Проведення наступного офіційного засідання Комітету заплановане 05 – 07 червня 2024 року, якому передуватиме проведення неформального засідання, присвяченого десятому трирічному перегляду дії та виконання Угоди про технічні бар’єри в торгівлі.

Комітет СОТ з технічних бар'єрів в торгівлі (ТБТ) – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди про технічні бар'єри в торгівлі, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері технічного регулювання.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json