Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Меню

Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2023 № 233 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо дерегуляції господарської діяльності та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується

Постанова Кабінету Міністрів України від 17.03.2023 № 233 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо дерегуляції господарської діяльності та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство економіки України

3. Цілі прийняття регуляторного акта

Поліпшення регуляторного середовища завдяки зменшенню кількості інструментів державного регулювання господарської діяльності для бізнесу, зменшення адміністративних, фінансових та часових витрат бізнесу.

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 13 лютого 2024 року до 12 березня 2024 року.

5. Тип відстеження

Базове відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність,

а також способи одержання даних

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» шляхом проведення збору та аналізу статистичних даних, розміщених на офіційних сайтах Мінекономіки, державної організації «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій», яка виконує функції Національного органу інтелектуальної власності на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.10.2022 № 943 «Деякі питання Національного органу інтелектуальної власності».

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Прийняття регуляторного акта не змінило розмір прямих надходжень до державного та місцевих бюджетів.

Скасування регуляторним актом трьох застарілих та фактично не діючих інструментів державного регулювання господарської діяльності, передбачених актами Кабінету Міністрів України, у сферах інтелектуальної власності, зовнішньоекономічної діяльності та надрокористування, та втрата чинності неактуального механізму регулювання діяльності представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених) забезпечило очищення регуляторного поля від неактуальних регуляторних вимог для бізнесу та зменшення кількості адміністративних послуг Мінекономіки, які надаються суб’єктам господарювання.  

Суб’єкти господарювання отримали скорочення часових та адміністративних витрат, пов’язаних із пошуком та переглядом недіючих регуляторних норм.

Після набуття чинності регуляторним актом не надходило зауважень і пропозицій суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб щодо необхідності внесення до нього змін.

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень регуляторного акта є високим, оскільки регуляторний акт опубліковано в Офіційному віснику України від 06.04.2023 (2023 р., № 34, стор. 40, стаття 1795, код акта 117354/2023).

9. Оцінка реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Регуляторний акт має достатній ступінь досягнення визначених цілей.

Реалізація регуляторного акта забезпечила зменшення кількості інструментів державного регулювання господарської діяльності відповідно до рекомендацій Міжвідомчої робочої групи з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності, утвореної постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2023 № 44, очищення регуляторних актів від фактично недіючих регулювань господарської діяльності суб’єктів господарювання, зменшення адміністративного навантаження на суб’єктів господарювання.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json