Меню

Інформація щодо участі України в роботі Комітету СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (07-08 листопада 2019 року)

07-08 листопада 2019 року в м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулось офіційне засідання Комітету СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (далі – Комітет).

Відповідно до порядку денного на засіданні розглядалися питання щодо актуальної діяльності членів у сфері застосування санітарних та фітосанітарних заходів, специфічних торговельних занепокоєнь, імплементації Угоди СФЗ (забезпечення прозорості, запровадження спеціального та диференційного режиму, еквівалентності, регіоналізації, застосування міжнародних стандартів), технічної допомоги.

На засіданні Комітету були розглянуті нові занепокоєння членів СОТ, зокрема, порушені:

  • Бразилією та ЄС – стосовно дозвільних процедур Таїланду щодо імпорту свинини та іншої продукції тваринництва;
  • ЄС – щодо обмежень, введених Філіппінами на імпорт м’яса;
  • Індонезією – стосовно санітарних вимог Німеччини для імпорту оброблених ріг та копит;
  • Індонезією – щодо запроваджених Російською Федерацією максимальних рівнів залишків 3-монохлоропропандіолу та гліцидилового ефіру в продукції, виготовленій із використанням пальмової олії;
  • Ізраїлем – стосовно Регламенту ЄС щодо рослин з високим рівнем ризику.

Особливу увагу українською стороною було приділено повторному запиту Бразилії стосовно обмеження ввезення в Україну продукції із свинини у зв’язку з реєстрацією на території Бразилії класичної чуми свиней.

Також 05 листопада було проведено тематичну сесію щодо дозвільних процедур, здійснення яких є необхідним для ввезення продукції або її розміщення на ринку, включаючи дозволи щодо використання добавок або застосування  домішок у харчових продуктах, напоях або кормах. У рамках тематичної сесії українська сторона поінформувала членів СОТ щодо останніх змін у законодавстві України що стосується дозвільних процедур і документів.

У рамках участі у засіданні Комітету також було проведено двосторонню робочу зустріч із делегацією Турецької Республіки.

Наступне засідання заплановане на 19-20 березня 2020 року.

Комітет СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про застосування санітарних та фітосанітарних заходів, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов’язаних із виконанням зобов’язань у СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json