Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
20.03.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
Доброго дня, переглянувши деякі процедури публічних закупівель, виявлено дискримінаційність процесу порівняння тендерних пропозицій за ціною при участі постачальників, які мають різні системи оподаткування. Загальна ціна товару у постачальника, який не являється платником ПДВ, значно нижча за ціну, запропоновану платником ПДВ, що зменшує надходження податків до бюджету. В даному випадку порушуються принципи здійснення публічних закупівель таких як дискримінація учасників та добросовісна конкуренція серед учасників. Отже, необхідно передбачити в системі коректне порівняння пропозицій різних учасників.
Відповідь
22.09.2022
Запитання      Тема: Відкриті торги
Планова очікувана вартість предмета закупівлі на рік (входить до переліку товарів, для яких встановлюється ступінь локалізації) становить більше 200000,00 грн. Наразі необхідно здійснити закупівлю такого товару на суму, що є меншою 200000,00 грн. У такому разі чи встановлювати вимогу щодо ступеня локалізації такого товару? Дякую.
Відповідь
01.09.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
Запит щодо Закону України "Про публічні закупівлі" та Особливостей. Згідно ст. 49: "У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладення договору може бути продовжений до 60 днів. " Питання - як має обгрунтовуватись необхідність та чи має це обгрунтування обов'язково бути завантажено в електронну систему?
Відповідь
13.03.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
Щодо визначення замовником вартісних мереж для встановлення вимог щодо локалізації товарів: На початку року замовником за кодом ДК 021:2015 42120000-6 Насоси та компресори здійснена закупівля з очікуваною вартістю 120 000 грн. – вимоги щодо локалізації товару у тендерній документації замовником не встановлювалися. Через деякий час у замовника, виходячи з потреб підприємства, виникла необхідність за тім же кодом 42120000-6 Насоси та компресори здійснити закупівлю з очікуваною вартістю 90 000,00 грн. Чи встановлювати вимоги щодо локалізації товару при закупівлі з очікуваною вартістю 90 000,00 грн., керуючись Порядком визначення предмету закупівлі та пунктом 61 розділу Х Закону «Про публічні закупівлі», а саме –у річному плані закупівель замовника очікувана вартість за всіма закупівлями за кодом 42120000-6 Насоси та компресори перевищує 200 000,00 грн.? Чи закупівля з очікуваною вартістю 90 000,00 грн. та всі подальші закупівлі за тім самим кодом (з очікуваними вартостями менш 200 000,00 грн.) підпадають під дію пункту 15 ПКМУ від 12.10.2022 № 1178 «Особливостей…», а саме – є додатковими потребами наступних періодів, які замовник не міг передбачити на момент здійснення планової закупівлі на початку року та, отже, до цих закупівель вимоги щодо локалізації у тендерній документації не встановлюються.? З приводу того, що на підставі вимог пункту 2 ПКМУ від 17.02.2023 № 157 пункт 15 «Особливостей…» набирає чинності з 03.07.2023 чи встановлювати наразі замовнику вимоги щодо локалізації у тендерній документації при закупівлі товарів з очікуваною вартістю менш 200 000,00 грн., якщо за тим самим кодом 42120000-6 Насоси та компресори очікувана вартість всіх закупівель перевищує 200 000,00 грн.?
Відповідь
29.03.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
Процедура закупівлі проводилась шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178. 02.03.2023 було розпочато відкриті торги на закупівлю послуг з очікуваною вартістю 1050000,00 грн, які не відбулись, через неподання жодної тендерної пропозиції. 15.03.2023 було вдруге розпочато відкриті торги на таку ж саму очікувану вартість, але з деякими змінами у технічному завданні. У торгах приймали участь 2 учасники, але через невідповідність у технічному завданні (кошторисній документації) їх пропозиції було відхилено. Чи зберігається право на укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів, посилаючись на першу закупівлю від 02.03.2023, яка не відбулась, з урахування збереження вимог до предмета закупівлі, його технічних, кількісних та якісних характеристик, проекту договору про закупівлю, а також вимог до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json