Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Державна установа «Офіс з розвитку підприємництва та експорту»
Тема: Інше
Тема розширена: Дія Закону
Суть питання: Державна установа «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» принагідно засвідчує Вам свою повагу та звертається з наступним.
Відповідно до пункту 4 частини п'ятої статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) передбачено, що дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно.
Згідно п. 1 ст. 181 ЦК України, до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об´єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
У зв’язку із вищезазначеним , просимо надати роз’яснення чи підпадає під дію частини п'ятої статті 3 Закону Оренда виставкової площі для участі у Міжнародній виставці.

Відповідь на запит 812/2022

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання щодо відповідного виключення  міститься у запиті № 994/2021, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням:

 https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=9fe73cb9-69bb-44ed-80c4-9740340e8cf2&lang=uk-UA

Водночас згідно з пунктом 7 частини другої статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі закупівлі юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України, у тому числі з метою захисту національної безпеки і оборони, під час врегулювання спорів щодо розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України, на підставі рішення Кабінету Міністрів України або рішень Ради національної безпеки і оборони України, введених в дію в порядку, визначеному законом, а також закупівлі товарів, робіт і послуг у разі участі замовника на підставі рішення Кабінету Міністрів України в міжнародних виставкових заходах.

Отже, переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі закупівлі товарів, робіт і послуг у разі участі замовника в міжнародних виставкових заходах, зокрема на підставі рішення Кабінету Міністрів України. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Планування закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2