Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ТОВ Козлова Вікторія Василівна
Тема: Відкриті торги
Суть питання: Доброго дня. Проводим тендер на закупівлю газового палива. Аукціон призначений на 18.12.2018р. за день до акціону виявлена помилка в тендерній пропозиції. Чи можимо ми продовжити термін подачи тендерної пропозицій та внести змінидо тендерної документації. Дякуємо .
Відповідь на запит 1117/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Пунктом 29 частини першої статті 1 Закону визначено, що тендерна документація – документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках.

Поряд з цим тендерна пропозиція – пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації (пункт 30 частини першої статті 1 Закону).

При цьому згідно статті 21 Закону в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов’язково зазначаються зокрема кінцевий строк подання тендерних пропозицій;  дата та час розкриття тендерних пропозицій, у разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до положень частини четвертої статті 10 цього Закону.

При цьому строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше ніж 15 днів з дня оприлюднення оголошення про проведення процедури відкритих торгів на веб-порталі Уповноваженого органу.  У разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону, строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше ніж 30 днів з дня його оприлюднення.

У свою чергу, Замовник має право з власної ініціативи або у разі усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 7-1 цього Закону, або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації. У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше ніж сім днів.

Таким чином, Законом передбачена можливість внесення змін до тендерної документації та продовження строку подання тендерних пропозицій у випадках та у спосіб, передбачені статтею 23 Закону, але в будь-якому випадку до закінчення строку подання тендерних пропозицій. При цьому перелік таких змін Законом не визначений та не обмежений.

Водночас повідомляємо, що питання внесення змін до тендерної документації розглянуто у запитах 106/2016 та 264/2018, розміщених на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланнями http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=857a3345-fbd3-413d-bd8c-6d760d98f093&lang=uk-UA та http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=ca4293fd-2a69-4741-9ef1-1d8989aa05c8&lang=uk-UA

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2