Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Районна адміністрація ЗМР по Хортицькому району
Тема: Тендерна документація
Тема розширена: Стаття 17 Закону
Суть питання: Згідно з абзацом першим п. 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог ст. 22 Закону з урахуванням цих особливостей.
Згідно з абзацом другим п. 2 ч. 2 ст. 22 Закону для об’єднання учасників замовником зазначаються умови щодо надання інформації та способу підтвердження відповідності таких учасників установленим кваліфікаційним критеріям та підставам, встановленим ст. 17 цього Закону.
Чи повинен учасник процедури закупівлі самостійно декларувати відсутність підстав, визначених ст. 17 Закону (крім п. 13 ч. 1 ст. 17 Закону):
- щодо кожного учасника, який входять до учасника об’єднання учасників;
- щодо кожного субпідрядника/співвиконавця (у разі коли учасник процедури закупівлі має намір залучити інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/ співвиконавців в обсязі не менше ніж 20 відсотків вартості договору про закупівлю у випадку закупівлі робіт або послуг для підтвердження його відповідності кваліфікаційним критеріям відповідно до частини третьої ст. 16 Закону)?
Чи повинен переможець процедури закупівлі надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 3, 5, 6 і 12 ч. 1 та ч. 2 ст. 17 Закону:
- щодо кожного учасника, який входять до учасника об’єднання учасників;
- щодо кожного субпідрядника/співвиконавця (у разі коли учасник процедури закупівлі має намір залучити інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/ співвиконавців в обсязі не менше ніж 20 відсотків вартості договору про закупівлю у випадку закупівлі робіт або послуг для підтвердження його відповідності кваліфікаційним критеріям відповідно до частини третьої ст. 16 Закону)?
Відповідь на запит 1228/2022
Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі – Особливості) на виконання вимог Закону.
При цьому відповідь на питання щодо вимог статті 17 Закону міститься в листах від 03.06.20202 № 3304-04/34835-06 "Щодо застосування статті 17 Закону" та від 08.12.2022 № 3323-04/78667-06 "Щодо особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування", розміщених на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланнями:
https://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=34835
https://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=78667
Щодо субпідрядників/співвиконавців
Відповідно до абзацу шостого пункту 44 Особливостей у разі коли учасник процедури закупівлі має намір залучити інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/ співвиконавців в обсязі не менше ніж 20 відсотків вартості договору про закупівлю у випадку закупівлі робіт або послуг для підтвердження його відповідності кваліфікаційним критеріям відповідно до частини третьої статті 16 Закону, замовник перевіряє таких суб’єктів господарювання на відсутність підстав (у разі застосування до учасника процедури закупівлі), визначених у частині першій статті 17 Закону (крім пункту 13 частини першої статті 17 Закону).
Відповідно до пункту 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням особливостей.
Так, виходячи з Особливостей, замовник у тендерній документації встановлює вимогу про надання підтвердження підстав, передбачених частиною першої статті 17 Закону (крім пункту 13 частини першої статті 17 Закону), а також спосіб їх підтвердження для кожного суб’єкта господарювання, які залучаються як субпідрядники/співвиконавці.
Щодо об'єднань учасників
Частиною другою статті 22 Закону встановлено, що для об’єднання учасників замовником зазначаються умови щодо надання інформації та способу підтвердження відповідності таких учасників установленим кваліфікаційним критеріям та підставам, встановленим статтею 17 Закону.
Отже, замовник в тендерній документації встановлює умови для об’єднання учасників, які є юридичними особами щодо надання інформації та способу підтвердження відповідності підставам, встановленим частиною першою статті 17 Закону (крім пункту 13 частини першої статті 17 Закону), з урахуванням Особливостей, для кожного учасника  об’єднання.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель Інше
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2