Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Сергієнко Наталія Олексіївна
Тема: Планування закупівель
Тема розширена: порядок отримання субсидії на виробництво фільмів
Суть питання: 1. Чи потрібно здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт, послуг необхідних для виробництва та популяризації фільмів, якщо державна допомога (фінансування) надається у формі субсидії згідно із п.п. 2, 3, 7 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні".

2. Якщо здійснення публічних закупівель не передбачено законодавством для отримання субсидії, яким чином кіновиробник може отримати субсидію на виробництво та/або популяризацію національних фільмів.
Відповідь на запит 810/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Щодо питання 1

Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує відповідні вартісні межі, встановлені в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону.

При цьому відповідно до пункту 20 частини першої статті 1 Закону публічною закупівлею є придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому Законом.

Водночас питання визначення поняття замовників у розумінні Закону розглянуто в листі Мінекономрозвитку від 29.04.2016 № 3302-06/12875-06 “Щодо здійснення закупівель замовниками”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель відповідно за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=12875-06

Таким чином, оскільки Законом встановлена конкретна сфера правового регулювання, дія Закону та підзаконних нормативно-правових актів, розроблених на його виконання, не поширюється на відносини, які не передбачають придбання та оплату замовником товарів, робіт і послуг.

Щодо питання 2

Згідно з Положенням про Державне агентство України з питань кіно (далі – Держкіно), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2014 № 277 (далі – Положення), Держкіно є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури і який реалізує державну політику у сфері кінематографії.

Ураховуючи викладене, із зазначеним питанням слід звернутись до вищезазначеного органу виконавчої влади.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Сфера застосування Закону
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2