Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Державне підприємств0 «Державний центр інформаційних ресурсів України»
Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: Переможець відмовляється зменшити суму договору після підписання договору за результатом аукціону.За результатом оскарження ми, як замовник, зобовязані підписати договір з переможцем на суму пропозиції. На час оскарження був укладений договір за переговорною процедурою. Виникає необхідність зменшити суму з урахуванням витраченихдержавних коштів. пропозиції.
Суть питання:

Яка стаття закону захищає замовника, якщо він підписав договір з переможцем, як того вимагає ЗАКОН УКРАЇНИ Про публічні закупівлі (далі - ЗАКОН), на суму результату аукціону, але виникла потреба зменшити суму договору згідно п.1 ч.5 ст. 41 ЗАКОНУ. Переможець відмовляється підписати додаткову угоду на зменшення суми, тобто по ЗАКОНУ замовник змушений допустити повторне витрачення держвних коштів за час оскарження.
1. Прошу повідомити порядок дій замовника в ситуації, що склалася, щоб не допустити неефективне витрачення державних коштів.
2. Додатково прошу повідомити, яку відповідальність несе переможець за відмову від підпису доп.угоди на виконання п.1.ч.5.ст.41 ЗАКОНУ.
Відповідь на запит 834/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 24.11.2020 № 3304-04/69987-06 “Щодо укладення, виконання, змін та розірвання договору про закупівлю”, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням: 

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F69987-06

Водночас пропонуємо до перегляду відео курс “Професійно про закупівлі”, в якому також розглянуто тему : “Укладення, зміна, розірвання договору про закупівлю, процес звітування про його виконання”, що доступно за посиланням:

https://www.me.gov.ua/Documents/MoreDetails?lang=uk-UA&id=e06d0d8f-a4ab-43a4-b89b-facd80ee66cd&title=VideoKursprofesiinoProZakupivli

Крім цього, зазначаємо, що справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності вирішуються у судовому порядку.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2