Меню

Консультації

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
28.09.2021
Запитання      Тема: Інше
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи можна користуватись для закупівлі товарів (лікарських засобів, вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичних виробів для вакцинації від COVID-19, медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, систем постачання медичних газів) спрямованих на запобігання COVID-19 постановою КМУ від 20.03.2020 №225 в межах, що не суперечить ЗУ від 1 липня 2021 року № 1599-IX, чи необхідно очікувати прийняття її нової редекції. Чи можна взагалі здійснювати на даний час закупівлі без використання ЕСЗ для закупівлі товарів, необхідних для запобіганню СОVID-19?
Відповідь
16.09.2021
Запитання      Тема: Інше
У зв’язку з тим, що згідно з чинною редакцією ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон) з 01.01.2022 проводити закупівлі має уповноважена особа замовника, прошу надати роз’яснення щодо оголошення у поточному році закупівель на 2022 рік, зокрема тих, які необхідні для забезпечення невідкладних потреб підприємства. Однією з таких закупівель є закупівля електричної енергії для підприємства на 2022 рік із застосуванням процедури відкритих торгів, з оприлюдненням оголошення англійською мовою. Виходячи з досвіду минулого року, закупівля електричної енергії потребує близько 2,5 місяців. Зважаючи на те, що порядок проходження тестування на теперішній час не реалізований в електронній системі закупівель, а до кінця поточного року залишилось 3,5 місяця, виникають питання: 1. Чи має право уповноважена особа замовника, яка на даний час не пройшла тестування, оголошувати закупівлю електричної енергії на наступний 2022 рік? 2. Чи може тендерний комітет замовника розпочати закупівлю електричної енергії на наступний 2022 рік, оскільки прикінцевими та перехідними положеннями Закону передбачено, що «…до 1 січня 2022 року…замовник може утворювати тендерний комітет …для організації та проведення процедур закупівель»? Також Закон не містить заборони щодо проведення закупівель до набрання чинності Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», затвердження плану використання бюджетних коштів. 3. Чи можливо застосування тендерним комітетом замовника ч. 6 ст. 41 ЗУ «Про публічні закупівлі» до договору закупівлі електричної енергії 2021 року (за згодою сторін договору), адже ця закупівля проводилась у 2020 році тендерним комітетом.
Відповідь
15.09.2021
Запитання      Тема: Інше
У липні 2021 року Верховна Рада скасувала позатендерну процедуру закупівель для певних категорій медичних товарів, необхідних для лікування хворих на COVID-19. Однак, на час карантину залишила для цих товарів механізм спрощених електронних закупівель. Так, були внесені відповідні зміни до ст. 3-1 Прикінцевих та перехідних положень ЗУ " Про публічні закупівлі". Новою редакцією ст. 3-1 Прикінцевих та перехідних положень ЗУ " Про публічні закупівлі" визначено, що на період дії встановленого Кабінетом Міністрів карантину, відповідно до Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», позатендерну процедуру буде залишено лише для закупівлі лікарських засобів, вакцин, імунобіологічних препаратів, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичних виробів для вакцинації від COVID-19, медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, системи постачання медичних газів, щоб лікарні та Міністерство охорони здоров’я України могли оперативно здійснювати їх закупівлю. Закупівлі ж інших товарів та послуг, в тому числі засобів індивідуального захисту, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), буде здійснюватися в порядку спрощених закупівель, відповідно до статті 14 Закону «Про публічні закупівлі». Аналіз публічних закупівель, які проводяться замовниками різних рівнів свідчить про те, що замовники неоднаково розуміють порядок проведення публічних закупівель "ковідних товарів" , а саме тих, які включені у Перелік, затверджений Постановою КМУ від 20.03.2020 року. Так,автора питання цікавить порядок проведення закупівель засобів індивідуального захисту ( ЗІЗ). В одних випадках закупівлі ЗІЗ проводяться у спрощеній закупівлі , хоча очікувана вартість може сягати і декількох мільйонів гривень, в інших випадках - призначаються відкриті торги. Просимо розяснити яка процедура публічних закупівель має бути обрана замовником , коли предметом закупівлі є товар , що входить до Переліку , затвердженого Постановю КМУ № 224 від 20.03.2020 року " Про затвердження переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість"?
Відповідь
14.09.2021
Запитання      Тема: Відкриті торги
У звязку, з устанніми змінами законодавства, Антисептиики, маски, дезінфектори, на суму більше 200 тис грн.(а саме близько 1 млн грн) - проводяться за спрощеною процедурою, чи у формі відкритих торгів, станом на вересень 2021 року?
Відповідь
10.09.2021
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня. Виникла потреба в закупівлі природного газу для опалення приміщення яке повністю здається в оренду. Самі ми споживачами природного газу не являємося. Бюджетних призначень не маємо. Укладати договір як орендодавець на постачання природного газу будемо ми з постачальником. Сплата за спожитий газ буде виключно за кошти відшкодування отриманого від орендарів. В ДКСУ нам пояснили що ми будемо сплачувати з КЕКВ 0000, тому що не маємо своїх касових видатків. Чи являється такий договір придбання природного газу предметом закупівлі в розумінні ЗУ "Про публічні закупівлі"? Чи потрібно проводити процедуру закупівлі через ПРОЗОРРО або напряму заключити договір з постачаючою орнанізацією. Чи можливо зебезпечити фактичну потребу у здійсненні закупівлі без відповідних бюджетних асигнувань на момент проведення процедури закупівлі? Після укладання такого договору ми не будемо реєструвати ні юридичні ні фінансові зобовязання, а сплачувати з відшкодованих коштів. Просимо надати роз'яснення.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json