Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
24.03.2023
Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель
Відкриті торги з особливостями. Замовник прописує період оплати: післяоплата 120 календарних днів з дня підписання акту виконаних робіт. Чи є досвід оскарження терміну оплати чи Замовники можуть прописувати скільки завгодно днів?
Відповідь
22.03.2023
Запитання      Тема: Інше
Згідно з підпунктом 6 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості) передбачено придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником згідно з цими особливостями, у тому числі за лотом. При цьому предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проект договору про закупівлю, а також вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю, не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (крім вимог, визначених пунктом 44 цих особливостей), та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі), з урахуванням прийнятного відсотка перевищення ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі над очікуваною вартістю предмета закупівлі, якщо такий прийнятний відсоток був зазначений в тендерній документації. Просимо надати роз’яснення щодо формулювання «крім вимог, визначених пунктом 44 цих особливостей»? Чи портібно замовнику здійснювати перевірку такого потенційного контрагента на предмет наявності/відсутності підстав, визначених даним пунктом з метою недопущення укладання договору з особою стосовно якої застосовано санкції, особою, що притягується до кримінальної відповідальності тощо? Просимо роз’яснити норму «не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (крім вимог, визначених пунктом 44 цих особливостей)» - вимоги визначені пунктом 44 цих особливостей не повинні надаватися взагалі або можуть відрізнятися від вимог тендерної документації відмінених відкритих торгів? Наведемо приклад, умовами тд передбачено, що згідно пункту 44 учасник надає довідку МВС, чи можна від потенційного постачальника при укладанні прямого договору замість довідки МВС просити надати довідку в довільнй формі?
Відповідь
21.03.2023
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами) Міністерство економіки України (Мінекономіки) є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, державну цінову політику, державну політику у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності, управління об'єктами державної власності, реалізації майна (майнових прав, інших активів) або прав на нього на конкурентних засадах у формі аукціонів, зокрема електронних, та здійснення контролю за її реалізацією, інтелектуальної власності, публічних закупівель, а також державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів. На період дії воєнного стану як замовники та і учасники публічних закупівель мають керуватися Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості). Відповідно до частини 6 пункту 19 Особливостей істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків зміни ціни в договорі про закупівлю у зв'язку з зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування, а також у зв'язку з зміною системи оподаткування пропорційно до зміни податкового навантаження внаслідок зміни системи оподаткування. У зв’язку із застосуванням даної норми Особливостей на практиці виникає необхідність в отриманні роз’яснень з даного питання. Зокрема, якщо змоделювати ситуацію, що були проведені відкриті торги з особливостями та визначено переможця учасника торгів відповідно до його тендерної пропозиції із поданою ним ціною тендерної пропозиції з ПДВ, але на етапі підписання договору про закупівлю учасник переможець торгів змінив систему оподаткування та став платником єдиного податку третьої групи зі ставкою у розмірі 2 відсотки доходу без реєстрації ПДВ. Враховуючи вищезазначене виникають наступні питання: 1. Чи зобов’язані у даному випадку сторони вносити зміни до договору про закупівлю відповідно до частини 6 пункту 19 Особливостей? 2. Чи допускає частина 6 пункту 19 Особливостей внесення змін до договору про закупівлю як в сторону зменшення ціни договору так і в сторону збільшення ціни договору? 3. Якщо допускається збільшувати ціну договору про закупівлю відповідно до частини 6 пункту 19 Особливостей, то зміни до договору вносяться лише в межах поданої учасником суми тендерної пропозиції? Беручи до уваги актуальність вищезазначених трьох питань, прошу надати роз’яснення у встановлені чинним законодавством терміни на адресу: [email protected]
Відповідь
21.03.2023
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Комунальний позашкільний навчальний заклад «Міський Палац дітей та юнацтва» Дніпровської міської ради (далі – заклад) звертається до вас з проханням надати роз’яснення щодо зміни ціни договору про постачання електричної енергії споживачу. Закладом відповідно до пункту 10 Постанови КМУ від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі – Особливості) були проведені відкриті торги на закупівлю електричної енергії, за результатами яких був укладений Договір. Через збільшення тарифу на послуги з передачі електричної енергії на підставі постанови НКРЕКП вiд 21.12.2022 № 1788 «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії НЕК «УКРЕНЕРГО» виникла необхідність у внесенні змін до Договору з 01.04.2023 року, відповідно до підпункту 7 пункту 19 Особливостей. Підпункт 7 пункту 19 Особливостей передбачає, що істотні умови договору про закупівлю можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі у випадку зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS, регульованих цін (тарифів), нормативів, середньозважених цін на електроенергію на ринку «на добу наперед», що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. На підставі вищезазначеного, просимо надати роз’яснення, чи має право заклад укласти додаткову угоду на збільшення ціни договору договору з урахуванням нових тарифів, без зміни обсягів закупівлі відповідно підпункту 7 пункту 19 Особливостей? Кошти, необхідні для збільшення ціни договору, є в наявності.
Відповідь
14.03.2023
Запитання      Тема: Інше
Доброго дня! Нашому підприємству виділили кошти для придбання автомобіля «ФУРГОН МАЛОТОНАЖНИЙ» він входить в перелік визначений підпункт 2 пункту 6¹ Прикінцевих та перехідних положень ЗУ «Про публічні закупівлі», відповідно ми повинні ставити вимогу перед замовниками, що ступінь локалізації товару має бути не менше 15% і товар (автомобіль) повинен бути в переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації котрий оприлюднений на веб-порталі та офіційному вебсайті Мінекономіки. Але автомобіль котрий ми планували придбати за процедурою відкритих торгів з особливостями (так як і будь-який малотоннажний фургон) відсутній в перелік, відповідно торги не відбудуться. Питання: 1. Чи зможемо ми придбати автомобіль по прямому договору згідно п.п. 6 п. 13 (неподання жодної тендерної пропозиції) Особливостей (Постанова 1178) і не вимагати при цьому у (вже) постачальника підтвердження ступеня локалізації автомобіля? 2. Чи можемо ми придбати б/у автомобіль «малотоннажний фургон» за процедурою відкриті торги з особливостями без вимоги підтвердження локалізації? 3. Чи можемо ми придбати б/у автомобіль у фізичної особи за процедурою відкриті торги з особливостями?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json