Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
29.08.2023
Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись
1. Чи може замовник, враховуючи вимоги вказаних Постанов, здійснювати придбання товару, електричної енергії на суму 479 371,91 грн., шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів у разі, коли відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником? 2. Чи зобовязаний замовник вимагати в данному випадку від виконавця державного контракту (договору) виконання вимог абзаців 2 та 3 статті 9 постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.2023 № 736?
Відповідь
21.08.2023
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Комунальний заклад «Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж культури «Дніпропетровської обласної ради» (далі – Коледж) звертається до Міністерства економіки України з проханням надати роз’яснення щодо зміни ціни договору про постачання електричної енергії споживачу. Коледжем відповідно до пункту 10 Постанови КМУ від 12.10.2022 №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі – Особливості) були проведенні відкриті торги на закупівлю електричної енергії за результатами яких був укладений Договір. Через збільшення тарифу на послуги з передачі електричної енергії на підставі постанови НКРЕКП від 21.12.2022 №1788 «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії НЕК «УКРЕНЕРГО» виникла необхідність у внесенні змін до Договору з 01.04.2023 року відповідно до пудпункту 7 пункту 19 Особливостей. Підпункт 7 пункту 19 Особливостей передбачає, що істотні умови про закупівлю можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі у випадку зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни бюджетних котирувань або показників Platts, ARGUS, регульованих цін (тарифів), нормативів середньозважених цін на електроенергію на ринку «на добу наперед», що засвідчується в договорі про закупівлю у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. На підставі вищезазначеного просимо надати роз’яснення чи має право Коледж укласти додаткову угоду на збільшення ціни договору з урахуванням зміни тарифів без зміни обсягів закупівлі відповідно підпункту 7 пункту 19 Особливостей. Кошти необхідні для збільшення ціни договору є в наявності.
Відповідь
14.08.2023
Запитання      Тема: Інше
У Замовника виникла необхідність закупівлю товару (ліків), які вкрай необхідні для забезпечення лікування хворих, проте ці ліки відсутні у Prozorro Market. Відповідно до Постанови КМУ від 7 липня 2023 р. № 686: У разі коли замовники, які є закладами охорони здоров’я або структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, здійснюють закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за переліком згідно з додатком, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, такі закупівлі здійснюються з використанням електронного каталогу відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407), з урахуванням положень, визначених цими особливостями. Замовник заповнив заявку на додавання даних ліків у Prozorro Market згідно інструкції. Проте, при оформленні заявки було прописано, що : "Робота з асортиментом проводиться планово, приблизний термін додавання товарів в наявні категорії - від трьох тижнів. " Процедура відкритих торгів проводиться за коротший час, ніж товар додадуть у Prozorro Market. Як діяти Замовнику, якщо товар (ліки) потрібні вже? Як правильно діяти Замовнику у данній ситуації, якщо даний товар, міститься у переліку відповідно до Постанови КМУ № 686? Чи можна провести відкриті торги на конкретно товар, якого немає у Prozorro Market.
Відповідь
07.08.2023
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Відповідно до частини 6 пункту 19 Особливостей істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків зміни ціни в договорі про закупівлю у зв'язку з зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов щодо надання пільг з оподаткування - пропорційно до зміни таких ставок та/або пільг з оподаткування, а також у зв'язку з зміною системи оподаткування пропорційно до зміни податкового навантаження внаслідок зміни системи оподаткування. У зв’язку із застосуванням даної норми Особливостей на практиці виникає необхідність в отриманні роз’яснень з даного питання. Зокрема, якщо змоделювати ситуацію, що були проведені відкриті торги з особливостями та визначено переможця учасника торгів відповідно до його тендерної пропозиції із поданою ним ціною тендерної пропозиції без ПДВ (був платником єдиного податку третьої групи зі ставкою у розмірі 2 відсотки доходу), але на етапі підписання договору про закупівлю учасник переможець торгів змінив систему оподаткування та став платником ПДВ. Також інша ситуація, якщо після проведення відкритих торгів з особливостями переможець заключив договір будучи платником єдиного податку третьої групи зі ставкою у розмірі 2 відсотки доходу, виконав роботи на суму, що була вказана враховуючи 2%, але при підписанні форми (актів КБ-2в та КБ-3) в Україні скасували спецгрупу єдиного податку з ставкою 2% і переможця повернули на загальну систему оподаткування, тобто сума договору значно збільшиться. Враховуючи вищезазначене виникають наступні питання: 1. Чи зобов’язані у даному випадку сторони вносити зміни до договору про закупівлю відповідно до частини 6 пункту 19 Особливостей? 2. Чи допускає частина 6 пункту 19 Особливостей внесення змін до договору про закупівлю як в сторону зменшення ціни договору так і в сторону збільшення ціни договору? 3. Якщо допускається збільшувати ціну договору про закупівлю відповідно до частини 6 пункту 19 Особливостей, то зміни до договору вносяться лише в межах поданої учасником суми тендерної пропозиції?
Відповідь
01.08.2023
Запитання      Тема: Планування закупівель
30 червня 2023 року Службою відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області було сформовано та надіслано електронне звернення щодо отримання консультації з питань публічних закупівель. На зазначену в запиті електронну адресу надійшло повідомлення з розділу "Запити користувачів": "Повідомляємо, що запит прийнято до розгляду та буде опрацьовано департаментом у встановлений термін." До 1 серпня 2023 року відповідь нами не отримано, тому повторно надсилаємо запит наступного змісту: Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області є замовником в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі». У цьому календарному році Службою заплановано здійснити капітальний ремонт даху та капітальний ремонт підвального приміщення адміністративної будівлі у якому розташована наша організація. Проєктно-кошторисна документація розроблена окремо на капітальний ремонт даху та окремо на капітальний ремонт підвального приміщення. Вартість капітального ремонту даху складає 1 300 000,00 грн., вартість капітального ремонту підвалу складає 300 000, 00 грн. При плануванні закупівель виникло питання щодо визначення предмету закупівлі. Настановою з визначення вартості будівництва зазначається, що «об’єкт – окремий будинок, будівля, споруда, лінійний об’єкт інженерно-транспортної інфраструктури, а також їхня частина». Враховуючи викладене, просимо надати роз’яснення: чи маємо ми право визначати кожну частину яка буде капітально ремонтуватись (дах, підвал) окремим об’єктом і укласти прямі договорі, чи нам необхідно підсумувати вартість двох закупівель та провести відкриті торги на кожну закупівлю?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json