Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
30.07.2019
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Добрий день! Комунальною установою на початку року укладено договір з постачальником універсальних послуг на закупівлю електричної енергії за результатами переговорної процедури (так як замовником двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників). 27.06.2019р. НКРЕКП було прийнято Постанову про затвердження змін до порядку формування цін на універсальні послуги. Чи має право ПУП на підставі даної Постанови збільшувати тариф? Які дії Замовника у випадку збільшенян тарифу? Чи повинні вноситися зміни до договору згідно п.2 ч.4 ст.36 ЗУ "Про публічні закупівлі"?
Відповідь
24.07.2019
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
У разі коливання ціни за одиницю товару, наприклад, на 5% на ринку, відповідно до п.2 ч.4 ст.36 Закону України від 25.12.2015 №922 "Про публічні закупівлі", можна підвищувати ціну виключно в межах 5%, або в межах 10%, незалежно від того,що коливання нижче. Прохання, надати відповідь конкретну, за суттю. Дякую.
Відповідь
19.07.2019
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Юридична особа, яка має багато структурних підрозділів видає НАКАЗ про необхідність внесення в частині змісту проектів Тендерних договорів певних пунктів, а саме. відповідальність сторін; Підписанти; актів прийому та передачі товару. Питання: 1. Можливе внесення змін в проект договору після Аукціону протігом 10-18 днів, 2. Можливе внесення цих змін шляхом укладанням додаткової угоди після підписання договору та його оприлюднення, 3.Чи являється внесення змін в розділі про відповідальність сторін - істотними умовами
Відповідь
15.07.2019
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
У звя’зку з набранням чинності 01.05.2019 деяких змін до Кодексу газотранспортної системи в частині замовлення потужностей та послуги балансування, як складової послуги транспортування, виникла необхідність приведення діючих договорів на постачання природного газу для потреб бюджетних установ, укладених з урахуванням вимог Закону України "Про публічні закупівлі", у відповідність до чинного законодавства. З метою недопущення порушень законодавства у сфері публічних закупівель просимо надати роз’яснення чи можна викласти тендерний договір у новій редакції або ж потрібно вносити зміни саме до окремих пунктів тендерного договору, які зазнають змін через набрання чинності нової редакції Кодексу газотранспортної системи.
Відповідь
15.07.2019
Запитання      Тема: Інше
11 січня 2019 року за результатами проведеної процедури відкритих торгів між відділом освіти Вакулівської сільської ради Софіївського району Дніпропетровської області та ТОВ «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП» (далі – Постачальник) укладено договір про постачання природного газу (код за ДК 021:2015 09120000-6 Газове паливо). 10 та 11 липня 2019 року Постачальник звертається до відділу освіти з листами відповідно до яких, посилаючись на пункт 7 частини 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі», наполягає на внесенні змін до укладеного договору, а саме – підписати Додаткову угоду на вилучення транспортування з основного тендерного договору, обґрунтовуючи їх тим, що постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №580 від 22.04.2019 р. «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП», зокрема, внесені зміни до Кодексу газотранспортної системи та типового договору транспортування природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. №2497. Однак, статтею 36 Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Відповідно до статті 179 Господарського кодексу України Кабінет Міністрів України, уповноважені ним або законом органи виконавчої влади можуть рекомендувати суб'єктам господарювання орієнтовні умови господарських договорів (примірні договори), а у визначених законом випадках - затверджувати типові договори. Частиною 4 статті 179 Господарського кодексу України встановлено, що при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови. Разом з тим, статтею 36 Закону встановлено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначених у цій статті Закону. Таким чином, Законом встановлено імперативну норму, згідно з якою зміна істотних умов договору про закупівлю може здійснюватися виключно у випадках, визначених статтею 36 Закону. Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків передбачених ч.4 ст.36 Закону України «Про публічні закупівлі», а також з метою недопущення порушень у сфері публічних закупівель, прошу надати роз’яснення з даного питання.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json