Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
06.04.2020
Запитання      Тема: Інше
Добрий день. Я є директором Комунального підприємства "Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради". Засновником даного підприємства є Закарпатська обласна рада. Також при підприємстві утворена Наглядова рада з числа діючих депутатів. Основний вид діяльності підприємства - залучення міжнародних грантових коштів та реалізація грантових проектів на території Закарпаття. Тобто, 90%+ фінансування діяльності відбувається за рахунок коштів міжнародних грантових програм. Також, в цьому році ми отримуємо дофінансування (співфінансування) для реалізації проектів по відповідній програмі Закарпатської обласної ради. Питання: Чи підпадає наше Комунальне підприємство під дію нового ЗУ "Про публічні закупівлі"? Чи зобовязані ми проводити закупівлі без участі державних коштів (тільки грантові) через систему Прозорро? Дякую, сподіваюся на ваше розяснення.
Відповідь
01.04.2020
Запитання      Тема: Інше
Згідно з п.1 ч.2 ст.2 нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі», який вводиться в дію з 19.04.2020, «забезпечення транспортування, розподілу, зберігання (закачування, відбору) та постачання природного газу на користь третіх осіб (замовників), видобутку природного газу…» визначається як діяльність замовника в окремих сферах господарювання. Геологічне вивчення нафтогазоносності надр–комплекс робіт (геологічне знімання, геофізичні, геохімічні, аерокосмогеологічні дослідження, прямі пошуки, буріння і випробування свердловин, дослідно-промислова розробка, науково-дослідні і тематичні роботи, їх аналіз та узагальнення), що проводяться з метою вивчення геологічної будови і нафтогазоносності надр на певній території (ст.1 Закону України «Про нафту і газ»). Відповідно, геологічне вивчення є складовою процесу видобутку природного газу. Згідно з п.20 ч.5 ст.3 нової редакції Закону, його дія не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є «товари, роботи та послуги, постачання, виконання, надання яких здійснюється постачальником із досвідом роботи в країнах Європи та/або Азії та/або Північної Америки та/або Південної Америки та/або Близького Сходу…». Ураховуючи викладене, прошу надати роз’яснення з наступних питань: - чи можна в розумінні нової редакції Закону вважати закупівлю послуг з геологічного вивчення нафтогазоносних надр складовою забезпечення видобутку природного газу; – які роботи та послуги у розумінні нової редакції Закону відносяться до забезпечення транспортування, зберігання (закачування, відбору), видобутку природного газу; – чи можна в розумінні нової редакції Закону вважати інформацію про досвід роботи в Білорусі, Україні та інших пострадянських країнах, як досвід роботи в країнах Європи та/або Азії, виходячи із загальноприйнятих географічних координат країн, які розташовані в межах відповідних континентів.
Відповідь
31.03.2020
Запитання      Тема: Інше
Добрий день. Прошу надати відповідь, чи повинен замовник, який провадить діяльність в окремій сфері господарювання, закуповувати природний газ для виробництва теплової енергії через процедури,визначені Законом України "Про публічні закупівлі"? Чи у зазначеному випадку дія Закону України "Про публічні закупівлі" не поширюються на закупівлю природного газу для виробництва теплової енергії відповідно до п.2, ч.4 ст.2 Закону України "Про публічні закупівлі"
Відповідь
15.03.2020
Запитання      Тема: Інше
Прошу міністерство як орган, який визначений уповноваженим державним органом по організації та проведенню публічних закупі-вель в відповідності з законом “Про публічні закупів-лі” і відповідно є розпорядником даної інформації, надати мені наступне: 1. Чи зобов’язані юридичні особи (зокрема комунальні підпри-ємства, створені місцевими громадами, як колективним власни-ком, тобто спільною колективною власністю всіх членів грома-ди), які проводять діяльність в окремих сферах господарювання, а саме: А) забезпечення виробництва, транспортування, постачання та зберігання газу; Б) забезпечення виробництва, транспортування та постачання теплової енергії; В) забезпечення виробництва, передачі, розподілу, купів-лі-продажу, постачання електричної енергії, централізо-ваного диспетчерського (оперативно-технологічного) уп-равління об’єднаною енергетичною системою України; Г) забезпечення виробництва, транспортування та поста-чання питної води, забезпечення функціонування центра-лізованого водовідведення; Д) забезпечення функціонування ринку електричної енергії, ринку "на добу наперед" та внутрішньодобового ринку, балан-суючого ринку, ринку допоміжних послуг, а також надання пос-луг адміністратора розрахунків, адміністратора комерційного об-ліку, оператора ринку, гарантованого покупця відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії", надання допо-міжних послуг на ринку допоміжних послуг та послуг із за-безпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії", здійснювати такі закупівлі через тендерні процедури, визна-чені даним законом? 2. Чи мають право вказані в пункті 1 укладати договора по вказаним видам діяльності (в першу чергу окремо по постачан-ню електричної енергії включаючи і по універсальній послузі для забезпечення виробництва, транспортування та постачан-ня питної води, забезпечення функціонування централі-зованого водовідведення комунальними підприємствами міс-цевих органів самоврядування) без проведення тендерних про-цедур напряму з відповідними постачальниками?
Відповідь
13.03.2020
Запитання      Тема: Інше
Підприємство є державним КОМЕРЦІЙНИМ унітарним підприємством, що діє на основі державної форми власності, як самостійний суб’єкт господарювання.Підприємство не є розпорядником бюджетних коштів Просимо надати роз'яснення чи повинно державне КОМЕРЦІЙНИЕ унітарне підприємство проводити тендер щодо закупівлі за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень відповідно до нової редакції закону «Про публічні закупівлі» і чи відноситься Державне підприємство «Дослідне господарство «Елітне» Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України» до Замовників відповідно до законодавства.
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json