Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
24.07.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
Доброго дня! Ми ЦЗО створене рішенням облради, та цим рішенням багато замовників зобов’язали передавати закупівлі на ЦЗО. І проведення закупівель ЦЗО через прозоро маркет, даним рішенням не визначено. Тепер враховуючи нову постанову Кабінету Міністрів України від 7 липня 2023 р. № 686, не зрозуміло як бути. Можливо порадите, як діяти замовникам та ЦЗО?
Відповідь
07.11.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
З нагоди 80 річчя Національного хору ім. Г.Верьовки 18 листопада 2023 року планується великий гала концерт в палаці "Україна". Відповідно, необхідно орендувати палац "Україна". Вартість оренди перевищує 100 тис.грн. Закупівлю ( ДК 021:2015:70130000-1: Послуги зі надання в оренду власної нерухомості) плануємо робити відповідно до абзацу 3 підпункту 5 пункту 13 Особливостей шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів через відсутність конкуренції з технічних причин. Проте, виникає питання щодо оприлюднення Договору і обгрунтування, адже в ньому містиметься дата проведення, а це вкрай небезпечно для учасників заходу в умовах воєнного стану. Чи маємо ми право скористатися в даному випадку ст.631 ЦКУ і зазначити в Договорі, що умови такого договору застосовуватимуться до відносин між нами та орендодавцем (керівництвом палацу "Україна"), які фактично виникли до його укладення. Чи є якісь інші варіанти оплатити оренду? Буду дуже вдячна за відповідь.
Відповідь
08.11.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
Державне міське підприємство "Івано-Франківськтеплокомуненерго" здійснює виробництво, транспортування та постачання теплової енергії споживачам та відноситься до категорії юридичних осіб, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, зазначених в п.4 ч.1 ст.2 Закону України "Про публічні закупівлі" (надалі-Закон). Відповідно до п.3 ч.6 ст.3 Закону цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені в п.4 ч.1 ст.2 цього Закону, здійснюють закупівлю паливно-енергетичні ресурси для виробництва електричної, теплової енергії. Норми Особливостей здійснення публічних закупівель, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1178 від 12.10.2022, зокрема пунктів 9,13 Особливостей, не передбачають можливості придбання паливно-енергетичних ресурсів юридичними особами, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та /або електронного каталогу для закупівлі товару. ДМП " Івано-Франківськтеплокомуненерго " закуповує деревинну тріску (код ДК 021:2025 03410000-7 деревина), яка є паливно-енергетичним ресурсом для виробництва теплової енергії. Керуючись п.12 ч.1 ст.9 Закону просимо надати роз'яснення з наступного питання: Чи можуть замовники, визначені в п.4 ч.1 ст.2 Закону, здійснювати закупівлю паливно-енергетичних ресурсів (деревинної тріски) для виробництва теплової енергії шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та /або електронного каталогу для закупівлі товару.
Відповідь
09.01.2024
Запитання      Тема: Відкриті торги
Відповідно до пункту 1 статті 7 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі -Закон), Міністерство економіки України є уповноваженим органом, який здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері закупівель. В останній час Україні склалася стала практика правоохоронних органів вбачати «сумніви щодо вартості закупленої» продукції придбаної по процедурі публічних закупівель. Майже за кожним випадком закупівлі за тендерною процедурою проводиться досудове розслідування під приводом «завищення вартості» закупівлі від ринкової вартості. Більш за все від цього страждає продавець, відносно якого проводять слідчі дії що перешкоджає веденню господарської діяльності. Будь-яке підприємство, що погодилось на участь в тендері та перемогло, має величезний потенційний ризик бути звинуваченим в «завищенні ринкової вартості». Правоохоронні органи жодним чином не враховують інші істотні умови: кон’юнктуру ринку, наявність банківської гарантії, розмір майнової відповідальності, гарантійні умови та інше. Конкурентна процедура закупівлі конкретного товару на конкретних істотних умовах, встановлює дійсну ринкову ціну, на відміну від експертного висновку, що має суб’єктивну теоретичну думку. Але результати ринкової процедури, що відбулась в реальних умовах ринку, без порушень законодавства, спростовуються висновком окремого експерта про іншу ринкову вартість, що є підставою для правоохоронних органів робити хибни висновки про «завищення вартості» та нанесення збитків, привласнення коштів, тощо. Це питання є загальним, дуже актуальним, прошу надати консультацію та відповіді на наступні питання, за можливості послідовно на кожне: - при проведенні процедури державних закупівель чи зобов’язаний замовник та/або учасники такої процедури, в будь-який спосіб визначати/встановлювати ринкову вартість товарів та послуг, що є предметом закупівель? - чи повинна ціна договору, укладеного за результатами закупівель за державні кошти відповідати/дорівнювати, бути менш ринковій вартості такого майна? - чи є підставою для скасування результатів торгів, не укладання договору чи будь-яких інших дій з боку учасника торгів та/або замовника у разі невідповідності, перевищення вартості товару визначеною результатами торгів над ринковою вартістю товару? - чи має будь-яке правове значення для результатів процедури державних закупівель, що проведені відповідно до вимог законодавства, ринкова вартість товару встановлена експертом? - чи може вважатись порушенням процедури державних закупівель, якщо ціна договору, укладеного за результатами закупівель за державні кошти вище ринковій вартості такого майна визначеної експертом? - які дії повинні вчинити замовник та учасники процедури державних закупівель у разі встановлення факту перевищення вартості товару визначеною торгами, над ринковою вартістю встановленою експертом?
Відповідь
18.07.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
Доброго дня. Питання щодо закупівель за Постановою від 07 липня 2023 року № 686 “Про внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування”. Пунктом 11-1 Особливостей визначено, що закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за Переліком, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, здійснюються з використанням електронного каталогу відповідно до Порядку, з урахуванням положень, визначених цими Особливостями. Норма встановлює порогові межі, які значно відрізняються від тих, що визначені Особливостями, а також, скеровує замовника до Порядку. В свою чергу, у пункті 56 Порядку визначено, що у разі здійснення закупівлі товару, вартість якого дорівнює або перевищує 50 тис. гривень та є меншою, ніж 200 тис. гривень, замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту ціни пропозицій постачальників. Чи означає це те, що закупівля лікарських засобів та медичних виробів за Переліком, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень – такі закупівлі також здійснюються за загальними правилами, визначеними в Особливостях? Тобто, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими Особливостями, та/або шляхом запиту ціни пропозицій постачальників в електронному каталозі?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json