Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Управління поліції охорони в Харківській області
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Підлог документів тендерної пропозиції у відкритих торгах
Суть питання: Добрий вечір, допоможіть розібратися в ситуації. Нами була оголошена закупівля автозапчастин на 2.5 млн. грн. Тендерні пропозиції подали 3 учасника. Відбувся аукціон, за результатами якого було визначено переможця. Нами прийняте рішення про намір укласти договір. Вимогою нашої тендерної документації - було надання переможцем цінової пропозиції в паперовій формі. Після надання паперової цінової пропозиції нами було встановлено, що ціни за одиницю товару в декілька разів перевищують ціни, зазначені в ціновій пропозиції під час проведення аукціону. Тобто учасник свідомо занизив ціни під час подання своєї тендерної пропозиції в електронному вигляді, а вже на стадії укладення договору надав зовсім інші ціни за одиницю товару. Який алгоритм наших дій щодо відхилення цього учасника на даному етапі закупівлі - після оголошення його переможцем?
Відповідь на запит 37/2016

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до частини четвертої статті 36 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури.

У свою чергу, відповідно до частини другої статті 32 Закону замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця.

Разом з тим, частиною першою статті 37 Закону встановлено, що договір про закупівлю є нікчемним, зокрема у разі його укладення з порушенням вимог частини четвертої статті 36 цього Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги Договір про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2