Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Приватне підприємство "Інфузія"
Тема: Інше
Тема розширена: Лікарські засоби виготовлені в умовах аптеки в е-каталозі
Суть питання: Добрий день! Повідомляємо, що в Перелік лікарських засобів та медичних виробів, закупівля яких здійснюється закладами охорони здоров’я, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій з використанням електронного каталогу внесені такі позиції: Йогексол (Iohexol) та Севофлуран (Sevoflurane).
Препарати виготовляються нашим підприємством в умовах аптеки, раніше були включені у категорію 33600000-6 - Фармацевтична продукція (Екстемпоральне виготовлення). Категорію безпідставно виключено з е-каталогу, з посиланням на п. 1.8 Наказу МОЗ України від 17.10.2012 № 812 «Про затвердження Правил виробництва (виготовлення) та контролю якості лікарських засобів в аптеках» (далі – Наказ), як на підставу таких дій.
п. 1.8 Наказу встановлює: «Вироблені (виготовлені) в аптеках лікарські засоби не підлягають державній реєстрації, а їх реалізація суб’єктам господарювання, які здійснюють реалізацію лікарських засобів, крім лікувально-профілактичних закладів, заборонена. Реалізація лікарських засобів, вироблених (виготовлених) в аптеках, дозволяється через аптеки та структурні підрозділи суб’єкта господарювання, який є власником аптеки, що їх виробляє (виготовляє), з дотриманням умов зберігання, відпуску та транспортування)».
У Постанові 1178 це не зазначено, тому просимо роз'яснень, яким чином мають вноситись лікарські засоби виготовлені в умовах аптеки в е-каталог та як лікарські засоби виготовлені в умовах аптеки та внесені до Переліку, що визначений Постановою 1178 можуть закуповуватись закладами охорони здоров’я?
Відповідь на запит 110/2024
Шановний користувачу, повідомляємо, що Мінекономіки листом від 01.03.2024 № 3323-04/16268-03 (додається) за належністю нідіслало ваш запит до Міністерства охорони здоров’я України та ДП “Медичні закупівлі”. Водночас зазначаємо, що Міністерством ведеться постійна робота щодо вдосконалення сфери публічних закупівель з урахуванням досвіду та практики застосування законодавства у сфері закупівель, а також здійснюється аналіз проблемних питань при застосуванні законодавства.  В рамках цієї роботи будуть опрацьовані порушені у запиті питання та розглянуто можливість їх врахування під час наступного внесення змін до законодавства у сфері публічних закупівель.
Додаткові матеріали:
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Електронний каталог
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2