Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРИ-А-ПЛЮС"
Тема: Переговорна процедура закупівлі
Суть питання: Просимо надати роз'яснення щодо до застосування ст. 40 Закону України про публічні заупвлі (переговорна процедура), а саме п.1 ч. 2 ст.40.
1. Чи має право замовник право провести переговорну процедуру, якщо двічі пропозиції були відсутні?
2. Чи має право замовник право провести переговорну процедуру, якщо перший раз пропозиції були відсутні, другий раз на торги вийшов один учасник?
3. Чи потрібне запрошення учасника, учасників для проведення переговорної процедури?
4. Як розцінювати дії замовника в торгах якого двічі приймав приймав участь один учасник(одна юридична особа), а замовник її не запросив на переговорну процедуру., а провів її з іншою організацією.
Відповідь на запит 2661/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі  від  03.10.2020 № 3304-04/60124-06 “Щодо переговорної процедури закупівлі”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням: https://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=60124

Водночас, виходячи з частини першої статті 40 Закону України Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон), у переговорній процедурі закупівлі замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.

Водночас, оскільки Закон не регулює порядок проведення переговорів,  замовник самостійно приймає рішення щодо запрошення учасників для проведення переговорів. 

При цьому замовнику слід керуватись метою Закону та дотримуватись принципів здійснення закупівель, закріплених у статті 5 Закону, не призводячи своїми діями до штучного або формального обмеження потенційного кола учасників.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Переговорна процедура закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2