Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Державне підприємство"Криворізька теплоцентраль"
Тема: Планування закупівель
Тема розширена: Оприлюднення річного плану на http://data.gov.ua
Суть питання: Наше підприємство є юридичною особою, що здійснює діяльність в окремих сферах господарювання (закупівлі здійснюються за власні кошти) та є замовником у розумінні Закону України № 922-VІІІ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року.
З 13.06.2012 р. в Україні набрав чинності ЗУ «Про доступ до публічної інформації», який 2015 року поповнився новою ст.101 стосовно публічної інформації у формі відкритих даних. Розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах. Згідно з Положенням від 21.10.2015 року №835 всі розпорядники публічної інформації зобов’язані оприлюднювати у формі відкритих даних річні плани закупівель.
Журнал «Радник» за грудень 2016 наводить список який демонструє, що суб’єктам господарювання державних та комунальних секторів, які не отримують кошти бюджету не потрібно оприлюднювати річні плани закупівель на веб-порталівідкритихданих за адресоюhttp://data.gov.ua, а лише на порталі http://prozorro.gov.ua. Просимо надати роз’яснення, чи потрібно нашому підприємству публікувати річні плани закупівель на сайті http://data.gov.ua відповідно до вищевказаних нормативних документів?
Відповідь на запит 18/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Закон передбачає використання замовником електронної системи закупівель під час здійснення процедур закупівель та оприлюднення відповідної інформації про закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу.

У свою чергу, Законом України “Про доступ до публічної інформації” та Положенням про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835, (далі – Положення про набори даних) визначено обов’язок розпорядника інформації у розумінні Закону України “Про доступ до публічної інформації” (далі – розпорядник інформації) надавати та оприлюднювати відповідну інформацію на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своєму офіційному веб-сайті.

Згідно з Положенням про набори даних створення та забезпечення функціонування єдиного державного веб-порталу відкритих даних здійснюється Державним агентством з питань електронного урядування, (далі – Агентство) яке є його держателем. Адміністратором Єдиного державного веб-порталу відкритих даних є державне підприємство, яке належить до сфери управління Агентства.

Крім того, відповідно до Положення про Державне агентство з питань електронного урядування України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 492, Агентство є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері інформатизації, електронного урядування, формування і використання національних електронних інформаційних ресурсів, розвитку інформаційного суспільства.

Ураховуючи зазначене, з питань необхідності оприлюднення інформації про закупівлі на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та офіційному веб-сайті розпорядника інформації відповідно до вимог вищезазначених нормативно-правових актів рекомендуємо звертатись до відповідного органу виконавчої влади до сфери відповідальності якого належить функціонування зазначеного веб-порталу. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Розгляд тендерних пропозицій
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2