Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Спеціалізований Одеський санаторій "Салют"
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: ст.17 ЗУ "Про публічні закупівлі"
Суть питання: Добрий день! Відповідно до ст.17 ЗУ "Про публічні закупівлі" Замовник приймає рішення про відмову учаснику у разі не відповідності його цій статті. Але у аб.3 ч.3 ст17 зазначено -Замовник не вимагає від учасників документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених п.1 і п.7 частини першої ст.17 тоді як, інформація зазначена у п.1 та п.7 не міститься у відкритих реєстрах.Так ми повинні вимагати чи ні?
Відповідь на запит 305/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, Відповідно до пунктів 1 та 7 частини першої статті 17 Закону замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо: він має незаперечні докази того, що учасник пропонує, дає або погоджується дати прямо чи опосередковано будь-якій посадовій особі замовника, іншого державного органу винагороду в будь-якій формі (пропозиція щодо найму на роботу, цінна річ, послуга тощо) з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі; тендерна пропозиція подана учасником процедури закупівлі, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з членом (членами) тендерного комітету, уповноваженою особою (особами) замовника.

Визначення поняття “пов’язана особа” наведено у пункті 16 частини першої статті 1 Закону.

Частиною третьою статті 17 Закону визначено, що замовник у тендерній документації зазначає, що інформація про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій цієї статті, надається в довільній формі. Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі. При цьому замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

Таким чином, замовник самостійно під час проведення процедур закупівель перевіряє наявність підстав, зазначених у пунктах 1 та 7 частини першої статті 17 Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відкриті торги
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2