Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Департамент соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації
Тема: Зміна істотних умов договору
Суть питання: У разі коливання ціни за одиницю товару, наприклад, на 5% на ринку, відповідно до п.2 ч.4 ст.36 Закону України від 25.12.2015 №922 "Про публічні закупівлі", можна підвищувати ціну виключно в межах 5%, або в межах 10%, незалежно від того,що коливання нижче.
Прохання, надати відповідь конкретну, за суттю.
Дякую.
Відповідь на запит 651/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3302-06%2F34307-06 розміщено лист від 27.10.2016                   № 3302-06/34307-06 “Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю”.

Одночасно зазначаємо, що пунктом 2 частини четвертої статті 36 Закону України "Про публічні закупівлі" встановлено імперативну норму, згідно з якою зміна ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків може здійснюватися виключно у разі наявності коливання ціни такого товару на ринку. Отже, оскільки коливання ціни товару на ринку може відбуватися як в бік збільшення так і в бік зменшення, сторони можуть вносити зміни до договору про закупівлю на підставі пункту 2 частини четвертої статті 36 Закону лише відповідно та у межах наявного  коливання ціни на ринку. При цьому внесення змін до договору має бути обгрунтованим та документально підтвердженим.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2