Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Відділ освіти Слов'янської міської ради
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Оприлюднення інформації
Суть питання: Відділ освіти Слов’янської міської ради просить надати роз’яснення у зв’язку з введенням в дію з 12 березня до 3 квітня 2020 року на усій території України карантину, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 №215 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2», посадові особи органів місцевого самоврядування виконують покладені на них обов’язки, відповідно посадової інструкції, в режимі реального часу через Інтернет.
При проведенні тендерної компанії - Чи можливе визначення переможця, або відхилення тендерної пропозиції Учасника шляхом завантаження протоколу засідання тендерного комітету у форматі «doc» без підпису голови, заступника голови, членів тендерного комітету, секретаря тендерного комітету в зв’язку відсутності необхідної техніки.
Відповідь на запит 431/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 р. № 215 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширення на території України коронавірусу СОVID-19" (далі - постанова № 211).

Так, згідно з постановою № 211 (зі змінами) центральним і місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям рекомендовано забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості — також роботи в режимі реального часу через Інтернет.

Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Згідно з частиною четвертою статті 11 Закону рішення тендерного комітету або уповноваженої особи оформлюється протоколом. У рішенні відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на засіданні тендерного комітету, з кожного питання. Протокол підписується всіма членами комітету, присутніми на його засіданні, або всіма уповноваженими особами. У разі відмови члена тендерного комітету або однієї з уповноважених осіб підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтуванням причин відмови.

Отже, Законом установлено імперативну норму щодо підписання протоколу засідання  тендерного комітету.

При цьому Закон не містить положень щодо способів проведення засідання та накладення підпису.

Закон України “Про електронні довірчі послуги” від 05.10.2017 № 2155-VIII визначає правові та організаційні засади надання електронних довірчих послуг, у тому числі транскордонних, права та обов’язки суб’єктів правових відносин у сфері електронних довірчих послуг, порядок здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг, а також правові та організаційні засади здійснення електронної ідентифікації.

Згідно зі статтею 17 цього Закону кваліфікований електронний підпис  має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису. Використання електронних довірчих послуг не змінює порядку вчинення правочинів, встановленого законом. Результати надання кваліфікованих електронних довірчих послуг повинні визнаватися в усіх державних установах та іншими користувачами цих послуг.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оприлюднення інформації про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2