Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від ТОВ "СІ БІЗНЕС КОНСАЛТИНГ"
Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Тема розширена: звіт про про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель
Суть питання: П.12 Особливостей передбачено, що у разі здійснення закупівлі товару, вартість якого становить або перевищує 100 тис. гривень, з використанням електронного каталогу, замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту ціни пропозицій постачальників відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822.
П.68 Порядку №822 передбачено, що за результатами проведеного відбору постачальника через електронний каталог замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до статті 10 Закону.
Вимогами абз.3 п.10 Особливостей встановлено, що звіт про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель оприлюднюється відповідно до вимог Закону з урахуванням цих особливостей (крім закупівель із застосуванням електронного каталогу).
Запитанння:
1. Що означає фраза «крім закупівель із застосуванням електронного каталогу» з абз.3 п.10 Особливостей? Вона відноситься до строків оприлюднення звіту або говорить про те, що звіти для закупівель через ел.каталог не оприлюднюються?
2. чи взагалі має замовник оприлюднювати звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, якщо закупівля здійснена на суму від 50 тис. грн через ел.каталог?
3. який строк для публікації такого звіту ? з п.68 Порядку №822 вбачається, що строк встановлений відповідно до статті 10 Закону.
4. Чи підпадають закупівлі, що проведені через ел.каталог під моніторинг ДАСУ відповідно до п. 23 Особливостей?
Відповідь на запит 374/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься  в листах від  28.02.2023 № 3323-04/8463-06 "Щодо внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування" (Щодо оприлюднення та звітування в ЕСЗ інформації про закупівлі), а також від 17.05.2023 № 3323-04/22523-06 "Щодо внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування" (Щодо моніторингу закупівель), від 16.02.2023 № 3323-04/6459-06 “Щодо застосування електронних каталогів”, розміщених на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланнями:
https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=8463
https://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=22523
https://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=6459
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – постанова № 1178, Особливості), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.
Відповідно до пункту 3 Особливостей замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням цих особливостей.
Щодо питання 1-3
Під час здійснення публічних закупівель, передбачених пунктами 9, 11, 13, 75 Особливостей без використання електронної системи закупівель замовники повинні відповідно до Особливостей, оприлюднювати в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону.
У разі здійснення публічних закупівель передбачених пунктами 10, 11 Особливостей, а саме шляхом застосування відкритих торгів або використання електронної системи закупівель відповідно до умов, визначених адміністратором електронної системи закупівель, автоматично формується електронною системою закупівель та оприлюднюється відповідно до вимог Закону (частина 2 статті 19 Закону) з урахуванням Особливостей (абзац третій пункту 10 Особливостей) звіт про результати проведення закупівлі.
У разі здійснення публічних закупівель товарів передбачених пунктами 10, 11, 11-1, 12 Особливостей, а саме  застосування електронного каталогу у тому числі через відбір постачальника шляхом запиту ціни пропозицій постачальників, замовники повинні відповідно до Особливостей оприлюднювати в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону.
Принагідно інформуємо, що за посиланням https://infobox.prozorro.org/articles/zvit-pro-dogovir-pro-zakupivlyu-ukladeniy-bez-vikoristannya-elektronnoji-sistemi-zakupivel-vidpovidayemo-na-vashi-zapitannya на Інфобоксі ДП "Прозорро" розміщена інформація про алгоритм запиту ціни пропозицій.
Також згідно з наказом Мінекономіки від 07.04.2020 № 648 веб-порталом Уповноваженого органу з питань закупівель визначено інформаційно-телекомунікаційну систему “PROZORRO” за адресою в мережі Інтернет: www.prozorro.gov.ua, а відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу є державне підприємство “ПРОЗОРРО” (далі – ДП “ПРОЗОРРО”), тому з питань технічної реалізації оприлюднення в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель, слід звертатись до ДП "Прозорро".
Щодо питання 4
У вищезазначеному листі у розділі “Щодо моніторингу закупівель” міститься інформація  щодо моніторингу  закупівель. Так, згідно з пунктом 23 Особливостей Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи здійснюють моніторинг процедур закупівель, а також закупівель, за якими в електронній системі закупівель оприлюднюється звіт про договір про закупівлю, укладений без застосування електронної системи закупівель, у порядку, встановленому статтею 8 Закону. 
Принагідно пропонуємо переглянути вебінар та презентацію до нього, що проведений 18.05.2023 представниками Міністерства економіки України та ДП "Прозорро", в якому розглянуто тему: "Законодавчі зміни в регулюванні закупівель", що доступні за посиланням: https://infobox.prozorro.org/articles/vebinar-na-temu-povernennya-aukcioniv-v-sistemu або у Youtube: https://youtu.be/aDUZHUc5Yms
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2