Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від КЗ "Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова"
Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Тема розширена: Дотримання ст.10 ЗУ "Про публічні закупівлі"
Суть питання: КЗ «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» звертається до Вас за роз’ясненням.
Частина 1 статті 10 Закону України від 25.12.2015 №922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) містить імперативну вимогу про необхідність оприлюднення Замовником повідомлення внесення змін до договору – протягом трьох днів з дня внесення змін до договору. Функціональні можливості авторизованих електронних майданчиків дозволяють оприлюднити повідомлення про внесення змін до договору, завантажити скановану копію додаткової угоди виключно у випадках передбачених частиною 4 статті 36 Закону. Оприлюднення повідомлень про внесення змін до договору з інших причин, крім освітлених частиною 4 статті 36 Закону, функціоналом майданчиків не передбачено.
Крім того форма повідомлення про внесення змін до договору, яка затверджена наказом Мінекономрозвитку від 22.03.2016 року №490 передбачає зазначення випадків для внесення змін до істотних умов договору згідно з частиною 4 статті 36 Закону.
Керуючись роз’ясненням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 25.11.2016 року №3302-06/38247-06, а саме: повідомлення про внесення змін до договору оприлюднюється замовником відповідно до статті 10 Закону саме щодо договорів про закупівлю у розумінні Закону та у випадках передбачених частиною 4 статті 36 Закону і статтею 10 Закону, закладом оприлюднювалися повідомлення про внесення змін до договору виключно у випадках передбачених частиною 4 статті 36 Закону.
Головним управлінням державної казначейської служби України в Дніпропетровській області на теперішній час вимагається оприлюднення всіх, без виключення, змін до договорів, укладених за результатами процедур закупівель, посилаючись на статтю 10 Закону. Дана вимога не може бути виконана у зв’язку з відсутністю функціональних можливостей майданчиків.
На підставі вищевикладеного, з метою належного виконання Замовником норм чинного законодавства в сфері публічних закупівель, просимо у найкоротший термін розглянути можливість щодо здійснення заходів по приведенню функціоналу майданчиків у відповідність до норм чинного законодавства шляхом його доповнення можливістю оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору з причин, не передбачених частиною 4 статті 36 Закону.
Заздалегідь вдячні за Вашу оперативність та плідну співпрацю.

Відповідь на запит 274/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас питання оприлюднення повідомлення про внесення змін до договору розглянуто в листі від 25.11.2016 № 3302-06/38247-06 “Щодо застосування законодавства в сфері закупівель”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=38247

У свою чергу, перелік повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, визначений частиною другою статті 7 Закону України “Про публічні закупівлі” та є вичерпним.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Державна казначейська служба України Оприлюднення інформації про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2