Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Відокремлений структурний підрозділ «Університетська клініка» Дніпровського державного медичного університету
Тема: Інше
Тема розширена: Закупівлі відокремленими підрозділами
Суть питання: Відокремлений структурний підрозділ «Університетська клініка» з 2010 року є філією Дніпровського державного медичного університету, що розташована поза її місцем знаходження, здійснює частину функцій, представництво та захист інтересів юридичної особи.
19 листопада 2022 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», якою було внесено ряд змін стосовно проведення та організації публічних закупівель, в тому числі зміни стосувались і закупівель, що проводяться відокремленими підрозділами. А саме пунктом 15 Особливостей визначено, що за рішенням замовника його відокремлений підрозділ може здійснювати закупівлю самостійно для задоволення потреб такого підрозділу. У такому випадку предмет закупівлі визначається замовником окремо для відокремленого підрозділу. Інформація про потребу в закупівлі, що повинна бути здійснена відокремленим підрозділом, вноситься до річного плану замовника.
8 грудня 2022 року Міністерством економіки України було надано лист-роз’яснення №3323-04/78667-06 «Щодо особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», у якому зазначено, що для закупівлі товарів, робіт і послуг та для задоволення власних потреб, філії, представництва та інші відокремлені підрозділи юридичних осіб можуть самостійно здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг, у спосіб обраний в залежності від вартісних меж, предмету закупівлі, визначеного для відокремленого підрозділу, за наявності рішення замовника – юридичної особи.
З огляду на викладене, для забезпечення сталого та ефективного закупівельного процесу, підтримки безперебійного функціонування лікарні та з метою недопущення штучного подовження строків процесу закупівель, що є неприпустимим у період дії воєнного стану у країні,
звертаємось до Вас з проханням надати роз’яснення стосовно реалізації вищезазначених змін у роботі відокремленого підрозділу, а саме чи повинні бути підсумовані суми вартості предмету закупівлі по юридичній особі та вартість аналогічного предмету закупівлі відокремленого підрозділу юридичної особи?
Наприклад: Головна організація має річну потребу по ДК 021-2015 «39830000-9 Продукція для чищення» на суму 83,0 тис. грн, річна потреба по даному коду у відокремленого підрозділу цієї організації 20,0 тис. грн. Як визначити спосіб закупівлі для відокремленого підрозділу виходячи з даного прикладу? чи потрібно враховувати вартість предмету закупівлі головної організації при визначенні вартісних меж при проведення закупівлі відокремленим підрозділом?
Відповідь на запит 10/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 08.12.2022 № 3323-04/78667-06 "Щодо особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування", розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:
https://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=78667
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2