Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Регіональний офіс водних ресурсів у Сумській області
Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: п.7 ч.5 ст.41 Закону
Суть питання: Доброго дня. За результатами відкритих торгів нами було укладено договір з переможцем аукціону на постачання електричної енергії з 01 січня 2022 року на 2022 рік.
Договором передбачено, що «Зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни;
У цьому випадку зміну ціни здійснюють у такому порядку:
- Підставою для зміни ціни є набрання чинності рішенням НКРЕКП про зміну регульованого тарифу на послуги з передачі електроенергії.
Враховуючи, що складовою ціни 1 кВт∙год є вартість послуг з передачі електричної енергії, щодо якої проводиться державне регулювання, ціна 1 кВт∙год та ціна Договору, підлягають перегляду у випадку зміни встановленого тарифу, на підставі відповідної постанови НКРЕКП шляхом підписання додаткової угоди про внесення змін до Договору.
При цьому зміна ціни Договору може відбуватися як в бік збільшення, так і в бік зменшення, без зміни обсягу закупівлі.
- Нову (змінену) ціну за 1 кВт∙год обчислюють за формулою:

Цнова = Ц - Т + Тз + ПДВ ,

де: Цнова – нова (переглянута) ціна електричної енергії за 1 кВт∙год (з ПДВ), грн.,
Ц – ціна за одиницю електричної енергії на день укладання Договору яка зазначена в п. 3.1 комерційної пропозиції або останньої Додаткової угоди про зміну ціни, що включає вартість послуг Постачальника, пов’язаних з постачанням електричної енергії, з урахуванням Т, (без ПДВ), грн/кВт, год;
Т – регульований тариф на послуги з передачі електроенергії, встановлений НКРЕКП до набрання чинності рішення НКРЕКП про зміну тарифу на послуги з передачі електричної енергії (без ПДВ), грн.,
Тз – змінений регульований тариф на послуги з передачі електроенергії, встановлений НКРЕКП (без ПДВ), грн;
ПДВ – податок на додану вартість.
Нову (змінену) ціну, визначену відповідно до п. 1.6.7. цього Додатка, застосовують з дня введення в дію відповідного регульованого тарифу згідно з рішенням НКРЕКП, якщо інше не встановлено чинним законодавством України (у тому числі відповідними рішеннями НКРЕКП)».
Посилаючись на п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», у зв’язку із введенням в дію з 01.01.2022 року Постанови НКРЕКП «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії НЕК «Укренерго» на 2022 рік» від 01.12.2021 р. № 2454, та збільшенням тарифу на послуги з передачі електричної енергії, постачальник запропонував збільшити ціну за 1 кВт за годину з 01.01.2022 року, при цьому не змінюючи кількість кВт/год.
В результаті було укладено додаткову угоду, якою було збільшено суму договору.
Однак казначейство не погоджується з правомірністю даних дій, а саме: збільшенням суми договору, аргументуючи тим, що дана норма закону (п. 7 ч. 5 ст. 41 ) не стосується процедури відкритих торгів.
Постачальник, в свою чергу, наполягає про правомірність своїх дій.
Просимо роз’яснити, чи правомірним, в даному випадку, буде збільшення ціни без зміни кількості і, як результат, збільшення суми укладеного за результатами конкурентної процедури договору.
Дякуємо.
Відповідь на запит 153/2022

Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 24.11.2020 № 3304-04/69987-06 “Щодо укладення, виконання, змін та розірвання договору про закупівлю”, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:

https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3304-04%2F69987-06

Водночас пропонуємо до перегляду відео курс “Професійно про закупівлі”, в якому також розглянуто тему: “Укладення, зміна, розірвання договору про закупівлю, процес звітування про його виконання”, що доступно за посиланням:

https://www.me.gov.ua/Documents/MoreDetails?lang=uk-UA&id=e06d0d8f-a4ab-43a4-b89b-facd80ee66cd&title=VideoKursprofesiinoProZakupivli

Разом з тим зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про  Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників в конкретних випадках. 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2