Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Амеліна Тетяга Миколаївна
Тема: Інше
Тема розширена: Медичні закупівлі
Суть питання: Доброго дня.
На сайті міністерства охорона здоров’я України надається інформація про державне підприємство "Медичні закупівлі" (код ЄДРПОУ 42574629), яке створено МОЗ (засновник) з метою здійснення централізованих закупівель.
Прошу надати інформацію:
1. Якими нормативно-правовим актами регулюються діяльність та створення цього підприємства?
2. Чи існує офіційний сайт ДП "Медичні закупівлі"?
3. Коли ДП "Медичні закупівлі" отримає статус центральної закупівельної організації?
4. На якому майданчику Прозорро здійснюють закупівлі ДП "Медичні закупівлі"?
Відповідь на запит 900/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Мінекономіки як Уповноважений орган здійснює регулювання та координацію у сфері закупівель у межах повноважень, визначених цим Законом. Основні функції Мінекономіки визначено статтею 8 Закону.

Поряд з цим відповідно до пункту 36 частини першої статті 1 Закону особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій (далі – ЦЗО) встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1216 встановлено особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій (далі – Особливості).

Водночас згідно з пунктом 14 Особливостей орган, який приймає рішення про визначення ЦЗО, подає адміністратору електронної системи закупівель таке рішення для оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу протягом трьох робочих днів з дня прийняття зазначеного рішення та оприлюднює на своєму веб-сайті.

Таким чином, рішення про визначення ЦЗО, оприлюднюється в мережі Інтернет за адресою інформаційно-телекомунікаційної системи “Prozorro” (www.prozorro.gov.ua), яка відповідно до Наказу Мінекономрозвитку від 18.03.2016 № 473 визначена веб-порталом Уповноваженого органу з питань закупівель.

Поряд з цим, відповідно до підпункту 4 пункту 5 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 25.03.2015 № 267, МОЗ з метою організації своєї діяльності зокрема здійснює контроль за діяльністю підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління. Оскільки державне підприємство “Медичні закупівлі України” засноване на державній власності та належить до сфери управління МОЗ, із зазначених у зверненні питань пропонуємо додатково звернутися до вищевказаного органу виконавчої влади.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Сфера застосування Закону
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2