Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Меню
Консультації
Запит від Приватне підприємство "Нова книга"
Тема: Тендерна документація
Тема розширена: Щодо визначення еквіваленту в сфері державних закупівель
Суть питання: Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні
закупівлі», у разі, якщо технічна специфікація містить посилання на конкретного
виробника, вона повинна містити вираз «або еквівалент».
Повідомте, будь ласка:
1.Яке правове значення вкладається у вираз «або еквівалент» при наявності
його у технічній специфікації?
2.Які існують конкретні критерії визначення еквіваленту товару у сфері
державних закупівель на практиці?
3.Як учасники процедури закупівлі й контролюючі органи можуть визначати
який саме товар є еквівалентом для товару, зазначеного в технічній специфікації?
4.Чи може замовник самостійно визначати який товар є еквівалентом для
вказаного у технічній специфікації товару?
Приміром, посилаючись на можливість еквівалентності товару, підтверджену у
технічній специфікації виразом «або еквівалент», видавництво запропонувало
поставити медичному університету книги, які відповідають усім вимогам технічної
специфікації, окрім вимоги щодо грифу.
Так, у специфікації міститься вимога щодо наявності у книгах грифу МОН
(Міністерства освіти й науки України), а у книзі зазначений гриф МОЗ (Міністерства
охорони здоров’я). Медичний університет згоден прийняти книгу з грифом МОЗ як
еквівалент книги з грифом МОН. Проте, чи буде поставка і прийняття таких книг у
якості еквіваленту законним?
Також, чи буде законним поставка і прийняття у якості еквіваленту книг, які
відповідають усім вимогам технічної специфікації, окрім вимоги щодо грифу – гриф
відсутній?
Відповідь на запит 792/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланнями

http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=2&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc

http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=5&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc  

http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=9&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc

розміщено листи 16.11.2017 № 3304-06/41825-06 "Щодо надання узагальнених рекомендацій для складання тендерної документації", від 07.02.2017 № 3302-06/3812-06 "Щодо розробки тендерної документації", від 02.08.2016  № 3302-06/24156-06 “Щодо оскарження, здійснення контролю та моніторингу закупівель”, які містять відповіді на питання.

При цьому зазначаємо, що відповідь на аналогічне питання міститься у запиті 767/2017 за посиланням http://www.me.gov.ua/inforez/Details?id=47c6732b-d7f3-40ac-9fbb-11ce7bc8577b&lang=uk-UA

Разом з тим інформуємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459, до компетенції Мінекономрозвитку не належить визначення правомірності дій в конкретних випадках.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2