Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Управління освіти Дубенської міської ради
Тема: Зміна істотних умов договору
Суть питання:
ДУБЕНСЬКА МІСЬКА РАДА
Управління освіти
вул.Тараса Бульби, будинок 4, м. Дубно, Дубенський р-н., Рівненська обл., 35603
тел./факс (03656)3-22-14 e-mail: [email protected] Код ЄДРПОУ 04590725

№484 від 22.03.2024
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
01008, Україна, м. Київ, вулиця М. Грушевського, 12/2
www.me.gov.ua

З метою вірного внесення змін до Договорів про закупівлі укладених з урахуванням Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), просимо надати роз’яснення щодо ч.2 п.5 ст. 41 Закону, а саме:
1. Як вірно збільшувати ціну за одиницю товару відповідно до Закону?
2. Чи може бути збільшено ціна за одиницю товару більше ніж на 10% (перевищувати 10%) від тієї ціни товару, яка була визначена сторонами в договорі за результатами процедури закупівлі, незалежно від кількості та строків зміни ціни протягом строку дії договору?
3. Чи може бути збільшено ціна за одиницю товару більше ніж на 10%, зокрема при закупівлі бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії?

Начальник управління Наталія ІВАНИЦЬКА















Юлія Пахалюк, 0992951215
Відповідь на запит 185/2024
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання згідно статті 41 Закону України “Про публічні закупівлі”  (далі - Закон) міститься в запиті № 152/2024, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:
https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=cf9f56de-e937-4546-b02f-21f4bd5a1b91&lang=uk-UA
Водночас з 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України  від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – Особливості), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.
Пунктом 19 Особливостей установлено, що істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпункту 13 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, передбачених пунктами 1-9 пункту 19 Особливостей.
Так, підпунктом 2 пункту 19 Особливостей передбачено внесення змін у разі погодження зміни ціни за одиницю товару в договорі про закупівлю у разі коливання ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору про закупівлю або останнього внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни за одиницю товару. Зміна ціни за одиницю товару здійснюється пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку (відсоток збільшення ціни за одиницю товару не може перевищувати відсоток коливання (збільшення) ціни такого товару на ринку) за умови документального підтвердження такого коливання та не повинна призвести до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю на момент його укладення. При цьому слід розуміти, що оскільки коливання ціни товару на ринку може відбуватися як в бік збільшення так і в бік зменшення, то сторони можуть вносити зміни до договору про закупівлю на підставі підпункту 2 пункту 19 Особливостей відповідно до коливання ціни на ринку.
Таким чином, зміна істотних умов договору про закупівлю може здійснюватися у випадках та порядку, що були передбачені проектом договору та договором про закупівлю з урахуванням Особливостей.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2