Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Запит від ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЦЕНТРАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ"
Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Формальна помилка
Суть питання: Доброго дня.
Просимо надати розяснення:
1) чи може замовник вважати відсутність накладеного електронного підпису (або кваліфікований електронний підпис) учасника/уповноваженої особи у разі якщо така вимога була чітко прописана замовником, асаме "Під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги", тобто тендерна пропозиція у будь-якому випадку повинна містити накладений електронний підпис (або кваліфікований електронний підпис) учасника/уповноваженої особи учасника процедури закупівлі, повноваження якої щодо підпису документів тендерної пропозиції підтверджуються відповідно до поданих документів, що вимагаються згідно пп. 6, п. 1, розділу 3 цієї документації."

2) Чи може замовник посилатися на формальні помилки, які не були зазначені у тендерній документації, під час оцінки пропозиції у разі якщо замовником у тендерній документаціїбуло зазначено повний перелік усії помилок, що можуть вважатися формальними: "Відповідно до умов цієї тендерної документації формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов'язані з оформленням тендерних пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме:...".

3) Чи правильно ми розуміємо, що якщо у документації передбачені формальні помилки,їх перелік, то будь-які інші можливі помилки які не зазначені у переліку та повязан з оформленням тендерної пропозиції, та/або її змістом(у тому числі не дотримання чітких форм довідок, що зазначені у документації, або відсутності інформації яка вимагалась надати в учасника тендерною документацією не можуть вважатися формальними?
Відповідь на запит 1576/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до пункту 19 частини другої статті 22 Закону у тендерній документації зазначаються такі відомості опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій. Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст тендерної пропозиції, а саме - технічні помилки та описки.

Водночас однією з функцій Уповноваженого органу є розроблення та затвердження, зокрема переліку формальних помилок.

Отже, оскільки наразі  низка нормативно-правових актів знаходиться на етапі погодження або на державній реєстрації, замовник самостійно зазначає в тендерній документації перелік у вигляді опису та прикладів формальних (несуттєвих) помилок, яким керується під час розгляду та оцінки тендерних пропозицій.

Водночас повідомляємо, що питання накладення підпису розглянуто у запиті 553/2020, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=b7568dd5-9999-4651-8158-62692272ff02&lang=uk-UA 

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2