Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Корчомна Карина Вячеславівна
Тема: Виконання договору
Тема розширена: Звіт по виконання договорів при реоганізаціїї підприємства
Суть питання: Підприємства знаходиться у процесі припинення у зв’язку з реорганізацією підприємства і подальшою його ліквідацією, при цьому підприємство уклало ряд договорів про закупівлю у поточному бюджетному році. Відповідно до пункту 12 частини першої Закону України «Про публічні закупівлі» звіт про виконання договору про закупівлю - протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання. Внесення даних до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про початок процесу припинення діяльності підприємства та сповіщення уповноваженої особи під підпис про рішення органу управління про реорганізацію підприємства (далі – події) відбулись пізніше спливу терміну у 20 робочих днів від виконання сторонами договору своїх зобов’язань. У зв’язку з цим уповноважена особа не могла передбачити дані події і прозвітувати у термін 20 робочих днів від виконання договору.
Виходячи з вищевикладеного та з метою уникнення порушень у сфері публічних закупівель прошу надати роз’яснення на наступні питання:
1. В який термін на підставі якого виду документу та посилання на законодавство у сфері публічних закупівель уповноважена особа від підприємства повинна прозвітувати про виконання договору про закупівлю у разі ліквідації або реорганізації підприємства, якщо можлива дата внесення даних до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ліквідація або реорганізація відбудеться до закінчення терміну дії договору про закупівлю ?
2. Чи буде склад та факт адміністративного правопорушення, що потягне за собою притягнення уповноваженої особи до адміністративної відповідальності відповідно до Стаття 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі звітування уповноваженої особою про виконання договорів в день внесення даних до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про ліквідацію підприємства, що буде передувати дню закінчення договору ?
Відповідь на запит 785/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що питання щодо завершення процедур закупівель у разі реорганізації та правонаступництва юридичних осіб міститься у листі від 15.07.2021 № 3304-04/36904-06 "Щодо правонаступництва та новостворених юридичних осіб", розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням: 
https://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fCtx=inName&fText=%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%BD%D0%B0&fNum=36904
При цьому Закон України “Про публічні закупівлі” визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону та з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою  Кабінету Міністрів України від 12.10.2022  № 1178 (далі – Особливості).
Порядок оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю  визначений пунктом 4 Особливостей. 
Частиною першою статті 44 Закону встановлено, що за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання цього Закону, уповноважені особи, службові (посадові) особи замовників несуть відповідальність згідно із законами України.
Питання адміністративних стягнень щодо порушення законодавства про закупівлі належать до компетенції Держаудитслужби, яка відповідно до покладених на неї завдань згідно з частиною четвертою статті 7 Закону та Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 43 (зі змінами), здійснює контроль за дотриманням законодавства про закупівлі, реалізує державний фінансовий контроль через здійснення: державного фінансового аудиту; перевірки закупівель; інспектування (ревізії); моніторинг закупівель.
Тому з питань з питаннями щодо визначення порушень та відповідальності за порушення вимог, установлених Законом та Особливостями слід звертатися до Держаудитслужби.
Одночасно зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, а також відповідно до норм Закону та Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій суб’єктів сфери публічних закупівель в конкретних випадках.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Замовник процедури закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2