Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню
Консультації з питань публічних закупівель
Запит від Комунальне підприємство «Кременчукводоканал» Кременчуцької міської ради
Тема: Інше
Тема розширена: Застосування пункту 5 частини шостої статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі»
Суть питання: Підприємству необхідно здійснити закупівлю послуг з повірки засобів вимірювальної техніки: барометр-анероїд метеорологічний БАММ-1, в кількості 2 шт. При цьому, послуги повірки засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) повинні надаватись з дотриманням діючого законодавства України, в т.ч. згідно з Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014р. № 1314-VII із змінами, Наказом №193 від 08.02.2016р. «Про затвердження Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів».
Частиною другою статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» встановлено Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно з абзацом 6 частини четвертої статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Згідно з частиною другою статті 1 Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання, які експлуатують, випускають з ремонту та видають напрокат ЗВТ; суб’єктів господарювання, які надають послуги з електро-, тепло-, газо-, водопостачання (далі - заявники).
Постановою Кабінету міністрів України від 4 червня 2015 р. № 374 затверджено Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці (пункт 43. Манометри та інші засоби для вимірювання тиску і вакууму).
Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.02.2016 № 193 затверджено Порядок проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів частиною десятою Розділу ІІ встановлено, що роботи, пов’язані з проведенням повірки ЗВТ, оплачують заявники відповідно до Порядку оплати робіт і послуг з проведення оцінки відповідності законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки вимогам технічних регламентів, повірки зазначених засобів, що перебувають в експлуатації, та визначення вартості таких робіт і послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 865.
Постановою Кабінету міністрів України від 28 жовтня 2015 р. № 865 Затверджено Порядок оплати робіт з проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та визначення вартості таких робіт.
Відповідно до Конституції України та Згідно зі статтею 1 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади.
Згідно з частиною третьою статті 3 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України є колегіальним органом. Кабінет Міністрів України приймає рішення після обговорення питань на його засіданнях.
ЗАПИТАННЯ: враховуючи викладене вище, чи є правомірним, під час придбання «послуг з повірки засобів вимірювальної техніки: барометр-анероїд метеорологічний БАММ-1» застосування пункту 5 частини шостої статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини першої статті 2 цього Закону, здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг, якщо ціни (тарифи) на них затверджуються державними колегіальними органами, іншими органами влади відповідно до їх повноважень або визначаються в порядку, встановленому зазначеними органами, у тому числі якщо визначення таких цін здійснюється на аукціонах)?
Відповідь на запит 2260/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що аналогічна відповідь міститься у запиті 714/2020 за посиланням https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=9045d90f-a461-46ff-8b69-f0071cc0b93a&lang=uk-UA та залишається незмінною.

Водночас звертаємо увагу, що у розділі Консультації з питань закупівель реалізована можливість пошуку інформації. У разі якщо аналогічне за змістом питання надходило до Інформаційного ресурсу, відповідь на нього розміщена у цьому розділі. У зв’язку з цим пропонуємо попередньо користуватися пошуком у зазначеному розділі.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2