Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
Запит від BMP & GMB Group OÜ
Тема: Оскарження процедур закупівель
Тема розширена: Внесення плати за подання скарги до Органу оскарження нерезидентами України
Суть питання: згідно з ч.1 ст.18 Закону України "Про публічні закупівлі", за подання скарги до органу оскарження справляється плата. Розмір плати визначається Кабінетом Міністрів України.
Як зазначено на сайті Органу оскарження (посилання - http://www.amc.gov.ua/amku/control/main/uk/publish/article/123950), згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 № 291, плата за подання скарги становить 5 тис. грн у разі оскарження процедури закупівлі товарів або послуг, та 15 тис. грн у разі оскарження процедури закупівлі робіт.
Зарахування коштів за подання скарги здійснюється на відповідні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України, для зарахування надходжень за кодом класифікації доходів бюджету 24061800 за місцем знаходження платника податків.
Частино 1 ст.5 Закону роз’яснено принцип Недискримінації учасників, зокрема те, що Вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах.
Зважаючи на вищевикладене, прошу надати роз’яснити яким чином Нерезидент України може внести плату за подання скарги на відповідні рахунки, відкриті в органах Державного казначейства України, якщо місцезнаходження нерезидента України зареєстровано за межами України?
Відповідь на запит 939/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Статтею 5 Закону визначено, що вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах.

Відповідно до пункту 14 частини першої статті 1 Закону Антимонопольний комітет України є органом оскарження.

Порядок оскарження процедур закупівель визначений в статті 18 Закону. Частиною першою цієї статті визначено, зокрема, що за подання скарги до органу оскарження справляється плата.

Розмір плати визначено постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2016  № 291.

Враховуючи зазначене, з питання здійснення оплати за подання скарг учасниками-нерезидентами України слід звертатись до Антимонопольного комітету України та Державної казначейської служби України.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оскарження процедури закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас? Так Ні
Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2