Меню

Консультації

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
22.09.2020
Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Відповідно до п. 6 Порядку проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 225, Уповноважена замовником особа забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформацію відповідно до пункту 9 частини другої статті 9 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, з якою замовник уклав договір про закупівлю. Яким саме чином вона має це здійснювати?
Відповідь
22.09.2020
Запитання      Тема: Інше
Підприємству необхідно здійснити закупівлю послуг з повірки засобів вимірювальної техніки: барометр-анероїд метеорологічний БАММ-1, в кількості 2 шт. При цьому, послуги повірки засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) повинні надаватись з дотриманням діючого законодавства України, в т.ч. згідно з Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014р. № 1314-VII із змінами, Наказом №193 від 08.02.2016р. «Про затвердження Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів». Частиною другою статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» встановлено Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Згідно з абзацом 6 частини четвертої статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) встановлюються Кабінетом Міністрів України. Згідно з частиною другою статті 1 Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання, які експлуатують, випускають з ремонту та видають напрокат ЗВТ; суб’єктів господарювання, які надають послуги з електро-, тепло-, газо-, водопостачання (далі - заявники). Постановою Кабінету міністрів України від 4 червня 2015 р. № 374 затверджено Перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці (пункт 43. Манометри та інші засоби для вимірювання тиску і вакууму). Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.02.2016 № 193 затверджено Порядок проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів частиною десятою Розділу ІІ встановлено, що роботи, пов’язані з проведенням повірки ЗВТ, оплачують заявники відповідно до Порядку оплати робіт і послуг з проведення оцінки відповідності законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки вимогам технічних регламентів, повірки зазначених засобів, що перебувають в експлуатації, та визначення вартості таких робіт і послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 865. Постановою Кабінету міністрів України від 28 жовтня 2015 р. № 865 Затверджено Порядок оплати робіт з проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та визначення вартості таких робіт. Відповідно до Конституції України та Згідно зі статтею 1 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади. Згідно з частиною третьою статті 3 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України є колегіальним органом. Кабінет Міністрів України приймає рішення після обговорення питань на його засіданнях. ЗАПИТАННЯ: враховуючи викладене вище, чи є правомірним, під час придбання «послуг з повірки засобів вимірювальної техніки: барометр-анероїд метеорологічний БАММ-1» застосування пункту 5 частини шостої статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини першої статті 2 цього Закону, здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг, якщо ціни (тарифи) на них затверджуються державними колегіальними органами, іншими органами влади відповідно до їх повноважень або визначаються в порядку, встановленому зазначеними органами, у тому числі якщо визначення таких цін здійснюється на аукціонах)?
Відповідь
22.09.2020
Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою
За результатом проведення відкритих торгів, було укладено Договір від 25 березня 2020 року «Про закупівлю послуг з організації харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на території радіоактивного забруднення Олевського району Житомирської області за державні кошти». Учасник у вересні місяці 2020 року звернувся з проханням розірвати договір на підставі частини 2 ст.652 ЦК України , яка передбачає можливість зміни або розірвання договору у зв’язку із істотною зміною обставин, при цьому вказується, що зміна обставин є істотною, якщо вона змінилась настільки, що якби сторони могли передбачити, то вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах, та у зв’язку із виникненням обставин непереборної сили( дотримання умов Постанови КМУ №211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2) яка прийнята 11 березня 2020 року. Із зазначених причин у замовника відсутні підстави для розірвання договору. З 1 вересня 2020 року розпочато навчальний процес учнів у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення Олевського району Житомирської області, але учасник не приступив до виконання договірних зобов’язань. Згідно умов Договору замовник має право: -Відповідно до норм чинного законодавства та(або) умов Договору в односторонньому порядку достроково розірвати цей Договір у разі невиконання зобов’язань Учасником за цим Договором, письмово повідомивши його за 10 днів до бажаної дати розірвання Договору. Чи правомірно буде застосування даного пункту Договору в частині одностороннього дострокового розірвання Договору, при цьому розуміючи що новий тендер на закупівлю даних послуг ми провести не встигнемо.
Відповідь
22.09.2020
Запитання      Тема: Інше
Добрий день! Згідно п.2 ч.5 ст.41 Закону України "Про публучні закупівлі" в редакції від 19.05.2020 р. істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків...- не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовуються у випадках зміни умов договору по закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії. Питання: чи застосовується обмеження щодо строків зміни ціни при укаледенні договору на постачання газу скрапленого (пропан-бутан)?
Відповідь
22.09.2020
Запитання      Тема: Відкриті торги
Добрий день! Згідно п.12 ч.1 статті 17 Закону України "Про публічні закупівлі" в редакції від 19.04.2020 р. замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов'язаний відхилити ТП учасника в разі якщо службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі...була притягнута згідно із законом до відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми. За запитом органи МВС повідомили, що довідка за такою формою не надається, надається лише загальна довідка про відсутність судимості та що до кримінальної відповідальності особа не притягувалась. Питання: чи буде вважатись правильною підставою для підтвердження учасником вимог по п.п.12,5,6 ч.1 ст.17 Закону надання однієї довідки з МВС, за формою, що надає вказаний орган?
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json