Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Вп "Рівненська АЕС"

Тема: Інше
Суть питання: Плануємо здійснити закупівлю запасні частини до автомобілів (Камаз, ЗІЛ, ГАЗ)за процедурою відкритих торгів. Попередньо поставлені запчастини мали дуже погану якість в частині їх експлуатаці. Запчастини були виробника "Дорожня карта" які виготовляються в КНР і мають дуже погані експлуатаційні показники хоча за своїм зовнішнім виглядом ідентичні хорошим запчастинам. Під час приймання продукції неможливо визначити її якість доприкладу підшипники мають загальноприйняту абривіатуру ітд проте погано служать (якість металу).Чи можливо в технічних характеристиках при закупівлі вказати: Запчастини торгової марки "Дорожня карта" до розгяду не приймаються або ж крім запчастини виробництва КНР до розгяду не приймаються. Дякую!
Відповідь на запит 302/2021

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (у редакції Закону № 114-ІХ від 19.04.2020) (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Пунктом 31 частини першої статті 1 Закону передбачено, що тендерна документація розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель.

Згідно з пунктом 3 частини другої статті 22 Закону у тендерній документації зазначаються такі відомості, як інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону.

Відповідно до частини четвертої статті 23 Закону технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва. У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз "або еквівалент".

З огляду на викладене, замовник самостійно визначає необхідні технічні характеристики предмета закупівлі, виходячи зі специфіки предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель та з дотриманням законодавства.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json