Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Романів Антон Анатолійович

Тема: Допорогові закупівлі
Суть питання: Доброго дня! Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 внесені особливості щодо здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг, в тому числі й щодо здійснення закупівель послуг з адвокатської діяльності.
Моє питання полягає у наступному:
1) Яка максимальна сума закупівлі послуг адвокатської діяльності через прямий договір?
2) Чи поширюється на прямий договір про закупівлю адвокатських послуг ч. 8 п. 13 зазначеної постанови КМУ, в частині вартості послуг у разі закупівлі додаткових робіт чи послуг, пов’язаних з предметом закупівлі основного договору в того самого виконавця робіт/надавача послуг?
3) Як відбувається закупівля додаткових робіт чи послуг у того самого виконавця робіт/надавача послуг здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг якщо сума перевищує 50 відсотків ціни основного договору?
Дякую
Відповідь на запит 818/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в запиті № 565/2023, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=804bd9c4-728b-4969-a86a-a67762aa3c39&lang=uk-UA
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі –  Особливості), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.
Виходячи з пункту 13 Особливостей, придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися шляхом укладення прямих договорів у випадках, передбачених пунктом 13 Особливостей.
Так, відповідно до підпункту 9 пункту 13 Особливостей закупівля послуг з адвокатської діяльності може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів.
Водночас наголошуємо, що будь-яке рішення щодо публічної закупівлі, у тому числі щодо придбання товарів, робіт та послуг згідно з пунктом 13 Особливостей, приймається замовником самостійно, а підстави, за наявності яких замовник укладає такий договір про закупівлю, мають бути обґрунтованими та документально підтвердженими.
Ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, а також відповідно до норм Закону та Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій суб’єктів сфери публічних закупівель в конкретних випадках.
Принагідно інформуємо, що 13.09.2023 представниками Міністерства проведений вебінар, в якому розглянуто питання проведення публічних закупівель згідно з Особливостями, у тому числі щодо застосування виключень за пунктом 13 Особливостей, який розміщено  за посиланням: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=1472618726918746 
https://www.youtube.com/watch?v=UP5fN3M6fDA
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Предмет закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json