Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ТОВ "Коменергосервіс"

Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Забезпечення тендерної пропозиції
Суть питання: Замовником оголошено закупівлю № UA-2017-03-02-001790-a робіт по реконструкції котельні. Замовником вимагається забезпечення тендерної пропозиції у формі банківської гарантії з терміном дії 90 днів.
Питання: з якої дати визначається строк дії банківської гарантії, якщо замовник переніс дату розкриття тендерних пропозицій.
Дякую.
Відповідь на запит 397/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас зазначаємо, що питання встановлення замовником в тендерній документації вимог щодо розміру, виду та умови надання забезпечення тендерних розглянуто в листі від 07.02.2017 № 3302-06/3812-06 “Щодо розробки тендерної документації”, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=1&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc.

При цьому відповідно до статті 561 Цивільного кодексу України гарантія діє протягом строку, на який вона видана, та є чинною від дня її видачі, якщо в ній не встановлено інше.

Варто також зазначити, що перелік підстав для повернення забезпечення тендерної пропозиції визначений частиною четвертою статті 24 Закону. Зокрема забезпечення тендерної пропозиції повертається учаснику протягом п'яти банківських днів з дня закінчення строку дії забезпечення тендерної пропозиції, зазначеного в тендерній документації.

Поряд з цим згідно з частиною четвертою статті 25 Закону до закінчення строку, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, зазначеного в тендерній документації, замовник має право вимагати від учасників продовження строку дії тендерних пропозицій. При цьому учасник має право відхилити таку вимогу, не втрачаючи при цьому наданого ним забезпечення тендерної пропозиції або погодитися з вимогою та продовжити строк дії поданої ним тендерної пропозиції та наданого забезпечення тендерної пропозиції. 

У свою чергу, кожна фізична/юридична особа має право зверненутись до замовника за роз’ясненням щодо положень тендерної документації, виходячи зі змісту частини першої статті 23 Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Забезпечення тендерної пропозиції
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json