Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ТОВ"Радник"

Тема: Інше
Тема розширена: нотаріальні послуги
Суть питання: Виходячи з листа «Правова позиція Нотаріальної палати України щодо співвідношення нотаріальної діяльності та процедури публічних закупівель, в якому зазначено:
НОТАРІУС та вчинювані нотаріусом нотаріальні дії за суб’єктним та об’єктним складом не підпадають під дію Закону України «Про публічні закупівлі».
НОТАРІУС не є суб’єктом процедури публічних закупівель.
НОТАРІУС не надає послуги у сфері права, які є предметом закупівель у відповідності до Закону України «Про публічні закупівлі».
Нотаріус вчиняє нотаріальні дії та стягує плату за вчинення нотаріальної дії.
Закон України «Про публічні закупівлі» не містить поняття «закупівлі нотаріальних дій» і не може їх містити, оскільки нотаріальні дії не є послугами.
Сплата фізичними та юридичними особами нотаріусу плати за вчинення нотаріальної дії здійснюється не на підставі Закону України «Про публічні закупівлі», а на підставі статті 31 Закону України «Про нотаріат».
Чи поширюється дія Закону України "Про публічні закупівлі"на надання нотаріальних послуг ?
Відповідь на запит 189/2024
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на  питання надано у запиті № 983/2021, розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:
https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=fefcc3ee-fc35-4a49-9c05-16459ee6b7f6&lang=uk-UA
Разом з тим повідомляємо, що народним депутатом України Фросом Ігорем Павловичем (IX скликання) розроблено та підготовлено проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо вдосконалення правового регулювання предмету закупівель". Законопроект має на меті вдосконалення правового регулювання предмету закупівель відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі".
Так, законопроектом передбачається доповнити пункти двадцять перший та двадцять другий частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» змінами, згідно з якими не є предметом закупівлі - вчинення нотаріальних дій нотаріусом, як уповноваженою державою фізичною особою, яка здійснює нотаріальну діяльність у державній нотаріальній конторі, державному нотаріальному архіві або незалежну професійну нотаріальну діяльність, зокрема посвідчення прав, а також фактів, що мають юридичне значення, та вчинення інших нотаріальних дій, з метою надання їм юридичної вірогідності, в межах, визначених Законом України "Про нотаріат".
Пропонуємо ознайомитись з текстом проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо вдосконалення правового регулювання предмету закупівель" за посиланням: https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=69638

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Предмет закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json