Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Фоков Владислав Валентинович

Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю
Тема розширена: Інформація про замовника
Суть питання: Доброго дня !

На електронних майданчиках (сайтах) prozzoro та dozzoro, центральним органом виконавчої влади розміщені тендери у вигляді електронних закупівель.
В розділі - Інформація про замовника, та в блоці - Контакти, в багатьох тендерах, зазначена одна особа.
Але в тендерній документації, з додатків розділу - Тендерна документація, посадова особа замовника, уповноважена здійснювати зв'язок з учасниками зазначена інша особа і інший контактний телефон.
Чи є зазначене порушенням законодавства ?
Відповідь на запит 1116/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до пункту 11 частини першої статті 8 Закону форма оголошення про проведення процедури закупівлі затверджена наказом Мінекономрозитку від 22.03.2016 № 490 “Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель” (далі – Наказ). Згідно з пунктом 2 Наказу формами документів затверджуються обов'язкові поля, що заповнюються замовником шляхом унесення в них наявної інформації в електронній системі закупівель (далі – система).

При цьому формами оголошень про проведення відкритих торгів та конкурентного діалогу передбачено, що замовник вказує в оголошенні контактну особу замовника, уповноважену здійснювати зв'язок з учасниками.

Таким чином під час оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу оголошення про проведення процедури відкритих торгів або оголошення про проведення конкурентного діалогу замовник заповнює в системі обов'язкові поля відповідних форм документів, визначені Наказом.

У свою чергу, враховуючи вимоги пункту 29 частини першої статті 1 Закону, тендерна документація розробляється та затверджується замовником і повинна містити перелік складових, визначених частиною другою статті 22 Закону.

Так, пунктом 16 частини другої статті 22 Закону встановлено, що тендерна документація повинна містити зокрема прізвище, ім'я та по батькові, посаду та адресу однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв'язок з учасниками.

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель розміщено лист від 16.11.2017 № 3304-06/41825-06 “Щодо надання узагальнених рекомендацій для складання тендерної документації” за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=41825

При цьому узагальнені рекомендації для складання тендерної документації доступні на інформаційному ресурсі infobox.prozorro.org за посиланням http://infobox.prozorro.org/knowledge-base/view/898?q=

Таким чином, при складанні тендерної документації замовником вказується інформація про посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв'язок з учасниками, аналогічна інформації, вказаній в оголошенні про проведення процедури закупівлі.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оприлюднення інформації про закупівлю
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json