Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ХОДА

Тема: Тендерна документація
Суть питання: Доброго дня. Ми, є замовниками в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі". Просимо Вас надати роз’яснення щодо наступного: чи має право Замвоник під час підготовки тендерої документації, оголошення про проведення відкритих торгів встановити забезпечення тендерної пропзиції шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок Замовника? Дякуємо.
Відповідь на запит 1438/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до частини першої статті 25 Закону замовник має право зазначити в оголошенні про проведення конкурентної процедури закупівлі та в тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції.

Поряд з цим, згідно з пунктом 10 частини першої статті 1 Закону забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції – надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції/пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.

У свою чергу, визначення поняття “гарантія” наведено в статті 560 Цивільного кодексу України.

Таким чином, замовник під час проведення конкурентної процедури закупівлі/спрощеної закупівлі має право встановити вимоги щодо надання учасниками забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції, дотримуючись при цьому вимог Закону.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Забезпечення тендерної пропозиції
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json