Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від громадська організація "Філософія Серця"

Тема: Інше
Тема розширена: визначення статусу "Замовник"
Суть питання: Кілька комунальних підприємств Вінницької міської ради здійснюють закупівлі через систему ProZorro, але в більшості випадків визначають їх як допорогові, незважаючи на перевищення сум закупівель визначених в ст. 2 Закону "Про публічні закупівлі".
Аргументують комунальні підприємства свою позицію здійсненням комерційної діяльності, тому вони не є Замовниками в розумінні Закону.
Однак ці підприємства є виконавцями міських програм, і відповідно, розпорядниками бюджетних коштів.Також, транзакції цих підприємств відображені на порталі Є-дата.
Згідно до ч. 9 ст.1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) замовники - органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак:
-юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів;
-органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи;
-у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків.
Просимо надати роз'яснення щодо визначення статусу Замовника стосовно підприємств, що отримують фінансування з місцевого бюджету.
Відповідь на запит 856/2017

Шановний користувачу, Закон України “Про публічні закупівлі” установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 29.04.2016 № 3302-06/12875-06 "Щодо здійснення закупівель замовниками", розміщеному на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням  http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=7&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json