Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Всеукраїнська профспілка "Федерація профспілок авіапрацівників радіолокації, радіонавігації та звязку України"

Тема: Інше
Тема розширена: и потрібна тендерна процедура
Суть питання: 1. Чи потребує тендерної процедури вибір державним підприємством НПФ для укладання з ним договору та фінансування недержавного пенсійного забезпечення працівників цього державного підприємства відповідно до Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення».
2. Чи потребує тендерної процедури вибір державним підприємством СК для укладання з нею договору та фінансування недержавного пенсійного забезпечення працівників цього державного підприємства відповідно до Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення».
Відповідь на запит 1040/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Цей Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує відповідні вартісні межі, встановлені в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону.

Згідно з пунктом 20 частини першої статті 1 Закону публічна закупівля (далі - закупівля) - придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом.

Водночас відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 Закону договір про закупівлю - договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари.

Таким чином, у разі якщо замовником передбачено придбання товарів, робіт або послуг, така закупівля здійснюється відповідно до вимог Закону, шляхом застосування однієї із процедур, передбачених статтею 12 Закону, керуючись вартісними межами, визначеними Законом.

Водночас вимоги цього Закону не розповсюджуються на відносини суб’єктів щодо укладення договорів, які не є договорами про закупівлю у розумінні Закону та не передбачають здійснення придбання замовниками товарів, робіт і послуг.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json