Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Хоменко Марина Василівна

Тема: Відкриті торги
Тема розширена: Тендерна пропозиція
Суть питання: Просимо надати консультацію з наступного питання. Учасником до кінцевого строку подання подано тендерну пропозицію у вигляді двох файлів. Перший файл тендерної пропозиції завантажено раніше і документи цього файлу пропозиції містять недоліки, які можуть бути підставою для відхилення. Проте у другому файлі цієї пропозиції, що завантажений декількома годинами пізніше, містяться абсолютно ті самі документи, що і в першому, проте при цьому виправлені усі недоліки, що були у першому. Таким чином, файл тендерної пропозиції, завантажений пізніше, повністю відповідає умовам тендерної документації. Жоден з файлів не відображається у вигляді закреслених даних. Таким чином, учасник подав тільки одну тендерну пропозицію, бо реєстр отриманих тендерних пропозицій містить лише одне найменування цього учасника. Але чи можна визнати пропозицію учасника, такою що відповідає умовам тендерної документації?
Відповідь на запит 102/2018

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Відповідно до статті 25 Закону тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зокрема зазначається інформація про ціну.

Поряд з цим, статтею 21 Закону встановлено, що в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів обов’язково зазначається кінцевий строк подання тендерних пропозицій.

Водночас, виходячи зі змісту статті 25 Закону, учасник має право подавати тендерну пропозицію, вносити до неї зміни або відкликати свою тендерну пропозицію лише до закінчення строку подання тендерних пропозицій. Такі зміни тендерної пропозиції враховуються в разі, якщо вони отримані електронною системою закупівель до закінчення строку подання тендерних пропозицій.

У свою чергу, перелік підстав відхилення тендерних пропозицій учасників визначений статтею 30 Закону та є вичерпним.

При цьому питання технічної реалізації вимог законодавства в електронній системі закупівель розглянуто в листі №3302-06/3810-03 від 07.02.2017 "Щодо електронної системи закупівель" за посиланням http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=3&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Розгляд тендерних пропозицій
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json