Меню

Запит від Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області

Тема: Допорогові закупівлі
Тема розширена: Спрощена закупівля
Суть питання: Ст. 25 Закону України "Про публічні закупівлі" надає право замовнику при оголошенні спрощеної закупівлі встановлювати забезпечення пропозиції. Зокрема, в оголошенні має бути зазначено про строк дії такого забезпечення.
Водночас, Закон не передбачає встановлення строку дії пропозиції у спрощеній закупівлі.
Який строк дії забезпечення встановлювати в оголошенні про спрощену закупівлю.
Відповідь на запит 1174/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Згідно з пунктом 10 частини першої статті 1 Закону забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції - надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції/пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.

Відповідно до частини першої статті 25 Закону замовник має право зазначити в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі вимоги щодо надання забезпечення пропозиції.

У разі якщо замовник вимагає надання забезпечення пропозиції, в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі повинні бути зазначені умови його надання, зокрема, розмір, строк дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення пропозиції не повертається учаснику.

Поряд з цим відповідно до статті 561 Цивільного кодексу України гарантія діє протягом строку, на який вона видана, та є чинною від дня її видачі, якщо в ній не встановлено інше

Отже, замовник самостійно встановлює в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі умови надання забезпечення пропозиції, зокрема строк дії такого забезпечення з дотриманням законодавства в цілому та принципів, закріплених у частині першій статті 5 Закону, зокрема таких як недискримінація учасників та рівне ставлення до них, не призводячи своїми діями до штучного та/або формального обмеження потенційного кола учасників.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Забезпечення тендерної пропозиції
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json