Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Інформація щодо участі в роботі засідання Комітету СОТ з питань технічних бар’єрів у торгівлі (13-15 листопада 2018 року)
03.12.2018 | 15:57 | Департамент доступу до ринків та взаємодії з СОТ.

13-15 листопада 2018 року у м. Женева  (Швейцарська Конфедерація) відбулись чергові неформальне та офіційне засідання Комітету СОТ з технічних бар‘єрів в торгівлі (далі – Комітет).

У рамках неформального засідання Комітету учасниками був схвалений 8-й трирічний огляд стану виконання Угоди СОТ про технічні бар’єри у торгівлі (далі – ТБТ). Огляд містить перелік рекомендацій, спрямованих на запобігання перешкод у торгівлі та покращення застосування норм Угоди ТБТ. Рекомендації містяться в документі G/TBT/41 та охоплюють такі сфери як прозорість, тестування, інспектування, сертифікація, стандарти, маркування, технічна допомога, організація проведення засідань Комітету.

Основна частина офіційного засідання Комітету була присвячена розгляду торговельних питань, які викликають занепокоєння (порядок денний засідання представлений у документі JOB/TBT/270). Загалом було розглянуто 62 торговельних питання, у тому числі 8 нових, що стосуються, зокрема, змін в правилах ЄС щодо етикування; правил Російської Федерації щодо маркування різноманітних продуктів, включаючи одяг, взуття, парфумерію тощо; вимог Домініканської Республіки до косметичних та гігієнічних засобів, проекту регулювання Чилі з встановлення критеріїв класифікації небезпечних хімічних речовин; вимог Єгипту щодо безпечності харчових продуктів.

Українською стороною були порушені такі питання:

  • щодо проекту Технічного регламенту Російської Федерації стосовно безпеки алкогольних напоїв (порушене спільно з делегацією ЄС, підтримане представником Гватемали).
  • щодо правил сертифікації цементу в Російській Федерації (порушене спільно з делегацією ЄС, підтримане делегацією Мексики).
  • щодо змін до Технічного регламенту Митного союзу стосовно безпеки дитячих іграшок (порушене спільно з ЄС, підтримано Канадою та США).
  • щодо проекту рішення Ради Євразійської економічної комісії (ЄЕК) стосовно загальних вимог до безпеки та ефективності медичних виробів (порушене спільно з делегацією ЄС).

Під час засідання членами СОТ в черговий раз було висловлене занепокоєння щодо ініціативи ЄС стосовно можливого обмеження обігу та допуску на ринок товарів із вмістом ендокринних дезінтеграторів (порушене делегаціями США, Канади та Аргентини,  підтримане 12 членами СОТ). Представник ЄС запевнив членів СОТ у своєчасному та належному інформуванні про подальші кроки з реалізації вказаної ініціативи.

Наступне засідання Комітету заплановане на 6-7 березня 2019 року.

Довідково:

Комітет СОТ з технічних бар'єрів у торгівлі (ТБТ) – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угод СОТ про технічні бар'єри у торгівлі, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сферах технічних бар'єрів у торгівлі.

Члени СОТ використовують механізм внесення торговельних проблем на розгляд Комітету ТБТ у випадках, коли не вдається врегулювати питання шляхом двосторонніх консультацій. Також привертається увага всіх членів СОТ до можливих порушень зобов’язань за Угодою ТБТ, і використовується можливість залучення інших заінтересованих членів організації для підтримки та впливу на невиправдані технічні бар’єри у торгівлі.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2