Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Преференційні торговельні угоди / Генералізовані системи преференцій / Генералізована система преференцій США
Генералізована система преференцій США

Генералізована система преференцій США (the U.S. Generalized System of Preference – GSP/ГСП) призначена для сприяння економічному зростанню в країнах, що розвиваються, шляхом надання товарам за понад 5 000 тарифними лініями Гармонізованого тарифу США пільгового безмитного режиму ввезення на територію США із визначених американським урядом країн – бенефіціарів ГСП (121 країни і території, зокрема й України). Список країн-бенефіціарів GSP.

ГСП заснована 1 січня 1976 року відповідно до Закону США "Про торгівлю" 1974 року та діє до 31.12.2020.

Детальна інформація щодо ГСП розміщена на веб-сайті Офісу Торгового Представника США: Генералізована система преференцій США.

Преференції програми ГСП дають можливість ввозити на територію США товари українського походження за понад 3 500 тарифними лініями Гармонізованого тарифу США без сплати ввізного мита.

Продукція, що підпадає під безмитний режим ввезення в рамках ГСП, включає широкий асортимент сільськогосподарських та промислових товарів.

Список продукції, що підпадає під дію ГСП: GSP-Eligible Products.

Довідково. За оцінками експертів у рамках ГСП Україна протягом 2012 – 2018 років щорічно експортувала до США товарів на суму від 26 до 70 млн. дол. США, у т.ч. пігменти та заготовки на основі діоксину титану, окремі види нафтопродуктів, феромарганець, вироби з дерева, вентилятори, бурильні інструменти та обладнання, окремі види оптики, а також кондитерські, шоколадні вироби, соки тощо.

У 2018 році в рамках цієї програми американськими компаніями імпортовано товарів і сировини на суму 23,6 млрд. дол. США, в тому числі з України на суму понад 53 млн. дол. США (що складає 3,7% від загального імпорту з України – 1,4 млрд. дол. США).

Одним з пріоритетів Мінекономіки на сьогодні є якнайширше інформування українських товаровиробників про можливості використання переваг Генералізованої системи преференцій США.

Використання ГСП суттєво підвищує конкурентоспроможність експорту окремих груп українських товарів на американському ринку, оскільки застосування ГСП сприяє зниженню витрат через отримання безмитного режиму для товарів, що підпадають під дію ГСП.

З’ясувати чи підпадає товар під дію ГСП можна, зокрема, скориставшись веб-ресурсом: Гармонізований тариф США. Див. Рекомендовані кроки щодо визначення чи підпадає товар під дію ГСП.

Як товар, імпортований до США, отримує безмитний режим в рамках ГСП.

Якщо українські товари підпадають під дію ГСП, необхідно користуватися перевагами цієї програми у повній мірі, і повідомляти своїх американських партнерів про застосування ГСП під час експорту до США.

Повідомлення для імпортера США:

“Choose Ukrainian Products & Use GSP”

“Обирай українські товари та користуйся ГСП”

Відповідальним за отримання безмитного режиму для товарів, що підпадають під дію ГСП, є імпортер США.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2